arkadaşlar bi bakarmısnız

arkadaşlar bu konuya bi bakarmısınız
diğer foruma yazdım ama çok gezilen bölüm olmadığından dikkat çeken olmadı bi ilgilenirseniz sevinirim.
sınavsız geçiş
arkadaslar ben izmirde teknik lise elektrik elekronik bölümü endüstriyel Bakım onarım dalı 12. sınıfda okuyorum.Bu sene son olan sınavsız geciş hakkımı kullanıcam ancak pek fazla bilgim yok benim ortalamam 70 falan gelecek bu ortalamayla ege veya 9 eylüle girebilirmiyim (girebilirsem mekatronik olurmu veya hangi bölümler olur) bu konuda sizin az cok bilginiz vardır bana yardımcı olursanız sevinirim.Ancak söyle bi pürüz var benim ilk dönem 4 olan matematik bu dönem 1 gelebilir yıl sonu 3 olsada 2. dönem 1 olduğu icin basarısız sayılırum.Benim bir arkadasım 12. sınıfta karnende 1 varsa hiç basvuru yapma direk eliyolar dedi dogrumu acaba ben arastırdım ve 9 eylül myo sitesinde buna ulastım

Yatay Geçiş Şartları

İzmir Meslek Yüksekokulu'na Yatay Geçiş yapabilmek için aranan şartlar ve gerekli belgeler :

• Transkript (-Not Durumu Belgesi kredileriyle birlikte, Genel Not Ortalaması belirtilecek, Uygulanmakta olan not sistemi onaylı belgesi)
  • ÖSYM Puan Kartının tasdikli fotokopisi,
  • Disiplin Cezası almadığına dair belge,
  • I. Sınıf stajını yapıp yapmadığına ilişkin belge,
  • Kurumda uygulanmakta olan Öğretim Planının tasdikli örneği,
  • Yurtdışından yapılan başvurularda, adayın ayrılacağı Yükseköğretim Kurumunu tanıtan katalog/bülten varsa eklenmesi,
  • Yatay Geçiş yapmak istediğine dair dilekçe,

Önemli Not:

• Süresi içerisinde belgelerini tamamlamayanların başvuruları dikkate alınmaz.
  • Postadaki gecikmeler kabul edilmez
  • Program için kontenjan sayısına ve öğrencilerin müracaatlarında beyan ettikleri transkriptlerindeki genel not ortalamasına göre sıralama yapılır.
  • Açıklanmayan not, başarısız not var ise başvuru iptal edilir.
  • Yatay Geçiş yapmaya hak kazananların listesi Yüksekokulumuz Müdürlüğü’nde ilan edilir.

acaba bahsettiği bu sartlar 12.sınıf okuyan ve sınavsız geciş hakkını kullanacak meslek liseleri icinmi yoksa su anda 9.eylül myo okumakta olanları ilgilendiren bir yazımı?Yardımcı olursanız memnun olurum :)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Yatay geçiş aynı düzeyde olan bölümler arası geçiştir. Sizin şuanki seviyeniz lise. Bu açıklamalar myo 1. sınıfı bitirmiş kişiler için görünüyor. Sizin nereye gideceğinizi üniversite karar veremez, bunun yetkilisi ÖSYM yani buna devlet karar verir. Üniversitelere başburu olduğunu sanmıyorum. Yani ÖSYM başvurulması gerekir.

Selamun Aleyküm

Konu hakkında fazla bilgiye sahip olmayarak, bu konuyu iyi araştırıp temel bilgileri edinirsiniz inşAllah(c.c.) İzmir Meslek Yüksekokuluna yatay geçiş dediğinden aynı okul olmadığını düşünürüz. Bu tip internet ilanlarında da herhangi bir kısıtlı kitleye hitap edildiğinde genelde belirtilir.

Yalnız Matematik neden 1 gelsin? Tüm sınavlarınız bitti mi? Not yükseltme sınavları olabilir. Öğretmeninize, sevmeseniz de, matematiği çalışıp öğrndikten sonra durumu ifade eden güzel bir çalışma sunarsanız sonuca etkiyebilirsiniz. Mesela konularınızı buradan ifade edin, size yardımcı olunmaya çalışılır muhtemelen. Sizin başarınız inşAllah hepimizin başarısı olur.
Ödev vb çalışmalarda etkili olan sıralama size buralardan ifade edilir. Derin bilgiler, interaktif eksik olmayan zeki anlatımlar, görsel hazırlıklar ve dahaları bu çalışmayı yükseltecektir. Yalnız bu durumu öğretmeninize sormayın. Direk hazırlayarak kendinizi hak ederek ifade etmeye çalışmış olursunuz. Tabi bu sitedeki öğretmen arkadaşlar da size daha uygun akıl verebilir, tabi bir ihtimaldir ki öğretmeniniz de bu siteye üyeyse ne olur bilemem...
Şunu da ifade edelim ki sözlü notları öğretmenlerin kafasına göre verebileceği değil hakikati ifade etmek için kullanması gereken notlardır. Hatta bu notların elvermediği durumda da (sizin okul usulünü tam bilmiyorum, resmiyeti anlatıyorum) öğretmenin notu istediği seviyeye çekme(yükseltme) hakkı var. Hukuken size hak etmediğiniz bir sözlü notu veren öğretmenin de bu kararı bozulur ama malumdur ki bunu mahkemede veya Milli Eğitim'de ifade etmek hiç kolay değildir.

Güzellikle, İyi niyetle hallolması dileğiyle, Başarılar dileriz.

Yatay geçiş aynı düzeyde olan bölümler arası geçiştir. Sizin şuanki seviyeniz lise. Bu açıklamalar myo 1. sınıfı bitirmiş kişiler için görünüyor. Sizin nereye gideceğinizi üniversite karar veremez, bunun yetkilisi ÖSYM yani buna devlet karar verir. Üniversitelere başburu olduğunu sanmıyorum. Yani ÖSYM başvurulması gerekir.
Tesükkür ederim: aradığım bilgi bu olsa gerek

Selamun Aleyküm

Konu hakkında fazla bilgiye sahip olmayarak, bu konuyu iyi araştırıp temel bilgileri edinirsiniz inşAllah(c.c.) İzmir Meslek Yüksekokuluna yatay geçiş dediğinden aynı okul olmadığını düşünürüz. Bu tip internet ilanlarında da herhangi bir kısıtlı kitleye hitap edildiğinde genelde belirtilir.

Yalnız Matematik neden 1 gelsin? Tüm sınavlarınız bitti mi? Not yükseltme sınavları olabilir. Öğretmeninize, sevmeseniz de, matematiği çalışıp öğrndikten sonra durumu ifade eden güzel bir çalışma sunarsanız sonuca etkiyebilirsiniz. Mesela konularınızı buradan ifade edin, size yardımcı olunmaya çalışılır muhtemelen. Sizin başarınız inşAllah hepimizin başarısı olur.
Ödev vb çalışmalarda etkili olan sıralama size buralardan ifade edilir. Derin bilgiler, interaktif eksik olmayan zeki anlatımlar, görsel hazırlıklar ve dahaları bu çalışmayı yükseltecektir. Yalnız bu durumu öğretmeninize sormayın. Direk hazırlayarak kendinizi hak ederek ifade etmeye çalışmış olursunuz. Tabi bu sitedeki öğretmen arkadaşlar da size daha uygun akıl verebilir, tabi bir ihtimaldir ki öğretmeniniz de bu siteye üyeyse ne olur bilemem...
Şunu da ifade edelim ki sözlü notları öğretmenlerin kafasına göre verebileceği değil hakikati ifade etmek için kullanması gereken notlardır. Hatta bu notların elvermediği durumda da (sizin okul usulünü tam bilmiyorum, resmiyeti anlatıyorum) öğretmenin notu istediği seviyeye çekme(yükseltme) hakkı var. Hukuken size hak etmediğiniz bir sözlü notu veren öğretmenin de bu kararı bozulur ama malumdur ki bunu mahkemede veya Milli Eğitim'de ifade etmek hiç kolay değildir.

Güzellikle, İyi niyetle hallolması dileğiyle, Başarılar dileriz.

tesekkür ederim ilham kaynağı olduğunuz için ayrıca matematik neden 1 ggelsin biliyormusun zaten hoca sınıfıa fgıcıktır ve elinden geldiğince zorlar üsütne birde sınfta disiplinlik olay olur ve hoca sınıftan o kisini ismini ister ve kimse söylemez böyle bi sınıfta 1 kisinini notu1 puan yükselmez :D:D

Forum istatistikleri

Konular
127,949
Kullanıcılar
449,595
Son üye
Ferden1011

Yeni konular

Geri