Ariston Margherita 2000 Dengesiz Çalışıyor

myth_237

Üye
Selamlar arkadaşlar.
Forumu tesadüfen buldum ve bu konu hakkında bana yardım edebileceğinizi düşünüyorum. Bende Ariston Margherita 2000 çamaşır makinası var. Ben genelde Pamuklular programının 2 numaralı yani normal yıkamasını kullanıyorum. Makina önce suyu alıyor. Sonra bir tur döndürüyor sonra dınnnnnnnn diye sürekli bir ses çıkarıyor ve ikinci defa döndürmüyor. Açma kapama tuşundan kapıyorum 30sn yada 1 dk daha bekleyip tekrar açma kapama tuşuna basıyor ve başlatıyorum yine su çekip bir tur döndürüp dınnn sesi çıkarıyor. Yine kapıyorum. Bu işlemi makina çalışana kadar tekrarlıyorum. Genelde 3. seferden sonra çalışıyor. 3. seferdeki dınnn sesinde bırakıyorum 5 yada 10dk sonra kendi normal bir şekilde yıkıyor. Suyu atmasıda bir garip. Boşaltma hortumunu hala hangi seviyeye alacağımı inanın anlamadım yukarı kaldırıyorum olmuyor aşağı indiriyorum bu sefer kazana aldığı suyu boşaltıyor. Suyu atmadığı zaman bende yere sıfır olacak şekilde alıyorum aşağıya o zaman boşaltıyor. Çoğu zamanda sıkmaya geçmiyor elimle sıktırıyorum. Ben bekar bir insanım ve bunu ikinci el bir dükkandan almıştım. Motor daha 1.5 senelik. Buradaki sorun nedir anlayamadım. Sizlerin cevaplarını bekliyorum bu konu hakkında

arkadaşım öncelikle pis su pompası arızalı diye düşünüyorum orjinal pompa pahalı olabilir yan sanayi pompayı daha ucuz fiyatlara bulabilirsin.pompayı bir değiştir. ikinci arızada kart üzerindeki rölelerden kaynaklanıyor olabilir.

makine muhtemelen çift su girişli ve 2.girişten su alamıyor.sıcak musluğunu kontrol edin

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri