Arcelik mini buzdolabı termik blok sorunu

buzdolabının termik blogu arızalı ıdı bır baska modelın termık blogunu taktım cıhaz calısıyor otomatıge gectıkten baya bır zaman sonra calısıyor fakat bu sure cok uzun suruyor bu yuzden buzlar erıme ye baslıyor sorun termık gurubundamı baska bırseyden mı kaynaklı acaba ayrıca bu sorun nedenıyle termostadı dahı degıstırdım sonuc aynı termık blokları bırbırınden farklımıdır ıc yapısl olarak

Buzdolabı motorunuz ne kadar süre çalışıp duruyor?
Motor röle ve termiği,termostat resimlerini paylaşır mısınız lütfen?
Termostat kaçıncı kademede ayarlı?

Motor yardımcı veya ana sargısında problem olduğunda kısa süre çalışıp termik ısınınca atar ve motor durur.Tekrar soğuması ve yeniden motoru çalıştırması zaman alır. **Motor arızası.

Motor kısa süreli çalışıp duruyor ise (motorun sağlam olduğunu varsayarak) termik,röle;var ise kapasitör değiştirilir.**Termik röle veya kapasitör arızası.

Motor hiç çalışmıyor (motor,termik,sigorta ve kapasitör sağlam ise) termostat uygun değildir veya bağlantısı yanlış yapılmıştır.Termostat ucu uygun konuma yerleştirilmemiştir.

Selametle.

yaklaşık olarak 10 ile 15 dk çalışıyor daha sonra 1 saat sonra devreye giriyor buzluk kısmında erime meydana geliyor
termik grubunda farklılık varmı baglantı hariç

Evet termik ve röle her motorda aynıdır demek yanlış olur.Örneğin motorunuz danfoss ise başka bir termik,röle takamazsınız.Çalışsa dahi kısa bir süre sonra arıza verir.

4dl5ef8.jpg

g21e6ud.jpg

r8m4oae.jpg

7sa732t.jpg

yaklaşık olarak 10 ile 15 dk çalışıyor daha sonra 1 saat sonra devreye giriyor buzluk kısmında erime meydana geliyor
termik grubunda farklılık varmı baglantı hariç
Termostat ayarını yükseltin.

1699862215391.png
orjınalı budur

1699862721993.png
takılı olan bu

Son düzenleme:
Kablo bağlantılarının resmini görebilir miyim?Kapasitör bağlantısı doğru mu merak ettim.

baglantı normal yanlıs olsa zaten calısmaz degılmı :)

buzdolabının termik blogu arızalı ıdı bır baska modelın termık blogunu taktım cıhaz calısıyor otomatıge gectıkten baya bır zaman sonra calısıyor fakat bu sure cok uzun suruyor bu yuzden buzlar erıme ye baslıyor sorun termık gurubundamı baska bırseyden mı kaynaklı acaba ayrıca bu sorun nedenıyle termostadı dahı degıstırdım sonuc aynı termık blokları bırbırınden farklımıdır ıc yapısl olarak
Arçelikte orjinal termik yedek parça olabilir...Konu dışı fakat yazmalıyım.Ben arcelik TV kumandasını büyük servislerde bir sene aradım bulamadım.Sonra basit bir tamir servisinde buldum,güzel çalışıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri