araç içi aydınlatma da led kullanma

teşekkürler, bende öyle kullandım :)))

Merhabalar arkadaşlar ford transit tarzı araba var içi showroom yapılacak ve ben içine led bar ile aydınlatma düşüncem var ışık fazla olduğu için 3 çipli led son tercihim...led bar kullanıcam fakat 1 saat yansa araç istop halindeyken aküyü bitirirmi yaklaşık 20 25 tane falan kullanıcam
led bar resmi aşağıda 1 tanesi 17 watt çekiyor..ona göre 3 çip 60 led şerit çekicem yardımlarınızı bekliyorum

26052013150045_erk5bli60b_.jpg

bence biter 4 metreyi 24 volt ie yaklaşık bir saat çalıştırdık 150 ah aküydü sonra marş basmadı ısızu kamyönetle pikniğe gitmiştik.
bence 3 e böl 3x kablo tesisatı çektir şasiyi herhangibir cıvatadan alırsın, tamamını yakarsan 10 kakikada bir motoru çalıştırısın

bence biter 4 metreyi 24 volt ie yaklaşık bir saat çalıştırdık 150 ah aküydü sonra marş basmadı ısızu kamyönetle pikniğe gitmiştik.
bence 3 e böl 3x kablo tesisatı çektir şasiyi herhangibir cıvatadan alırsın, tamamını yakarsan 10 kakikada bir motoru çalıştırısın
usta 3 e böl diyorsun tmam şöyle birşey yapıcam ben zaten 5 e bölüp çıt çıt anahtar koyucam yani bi yakıcak 5 tanesi yancak bi yakcak 5 tane öyle bitmez heralde yani

yani olabilir tabii, burada sn. üstatlarımız tam olarak hesapamalarını bilirler aslında ama açmış olduğunuz konuyu fark etmediler heralde,
kullandıkça hesaplamayıda öğrenirsiniz zaten. birde aküden anahtarlara kadar gelen kabloyu biraz kalın çekki hepsi yandığında baya güç çeker, anahtarıda kaliteli kademeli alırsan temiz bir işçilik çıkar (bence yani) yinede sen bilirsin

zaten elektrik dükkanım var malzemede kabloda sıkıntı yok tamam sağolasın usta

Merhabalar arkadaşlar ford transit tarzı araba var içi showroom yapılacak ve ben içine led bar ile aydınlatma düşüncem var ışık fazla olduğu için 3 çipli led son tercihim...led bar kullanıcam fakat 1 saat yansa araç istop halindeyken aküyü bitirirmi yaklaşık 20 25 tane falan kullanıcam
led bar resmi aşağıda 1 tanesi 17 watt çekiyor..ona göre 3 çip 60 led şerit çekicem yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyayı görüntüle 14642
nasıl yani 1mt şerit led 17w mi çekiyor yanlışın olmasın

Metresi 400mA çeken ledler var (aşağıda linkini verdim) yani metresi 4,8w'a tekabül ediyor. 4m kullansan ışıl ışıl olur buda 1,6A yapar buda 19,2w'a tekabül eder.

Yeni ve tam şarjlı 12V 60Ah bir araç aküsü; bu ne anlama gelir yani teoride 1A'lik yükü 60saat çekebiliriz demek(60Ah). 1,6A akım çeken bir yükte 37,5 saat çalışabilir demek(37,5*1,6=60Ah).

Tam şarjlı sağlam bir araç aküsü boşta 12,6-13V verir.

Not: Bir arkadaşımın doblo aracına yaptık, çakmaklık girişinden enerji aldım. Yaklaşık 2-2,5m (2 adet) ticari satış amaçlı akşam mal satmak için 4-5 saat sorunsuz kullandığını belirtmişti.

şerit led

Son düzenleme:
metresi 400ma çeken ledler var (aşağıda linkini verdim) yani metresi 4,8w'a tekabül ediyor. 4m kullansan ışıl ışıl olur buda 1,6a yapar buda 19,2w'a tekabül eder.

Yeni ve tam şarjlı 12v 60ah bir araç aküsü; bu ne anlama gelir yani teoride 1a'lik yükü 60saat çekebiliriz demek(60ah). 1,6a akım çeken bir yükte 37,5 saat çalışabilir demek(37,5*1,6=60ah).

Tam şarjlı sağlam bir araç aküsü boşta 12,6-13v verir.

Not: Bir arkadaşımın doblo aracına yaptık, çakmaklık girişinden enerji aldım. Yaklaşık 2-2,5m (2 adet) ticari satış amaçlı akşam mal satmak için 4-5 saat sorunsuz kullandığını belirtmişti.

şerit led

usta sağolasın önern için fakat benim dükkanımda bu ledin 3 çip olanı var. O bundan daha fazla ışık yapıyor baktığın zaman fakat adam çok ışık istiyor ve en güçlüsü de led bar resimdeki gibi bunuda müşteri beğendi mecburen bundan döşicem ve 5 er li olarak bölücem çıt çıt koyucam göstereceği yeri yakıcak malesef...başka önerileri olan varsa söyleyebilir açığım önerilere

nasıl yani 1mt şerit led 17w mi çekiyor yanlışın olmasın

şerit led değil bu led bar ledleri amerikan cree led ve çok güçlü ışığı var

Arkadaşlar mercedes sprinter aracın modeli yeni araç 2013 2014 aküsü 100 amper heralde buna göre bi hesaplama yapabilcek arkadaş varsa çok memnun olurum koycağım led barda 17 watt 1 saat sürekli yansa istop haldeyken 20 veya 25 adet aküyü bitirirmi

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri