Arçelik 6103 Anakart tamiri

matrixxxx

Üye
Merhaba. Arçelik 6103 marka model makinemin anakartı arızalı. Teknik servis motor ve diğer kısımlarındaki sorunları giderdi. Ancak makine en son programda takılı kaldı. Program iptali vs olmuyor. Başka programa geçişe de izin vermiyor. Teknik servis ana kartta arıza olduğunu söyledi. Bu anakartın tamirini yapan veya satışını yapan biri var mıdır? Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla

Çocuk kilidi aktif değil. Makine pamuklu 60 derece programda çalışırken sigorta attı. Elektriği açıp tekrar çalıştırdığımızda sigorta attığı yerde takılı kaldığını gördüm. 00:43 dakika şeklinde ekranda kalıyor. Ne program iptali ne de başka bir işlem yapmıyor.

Makine kapağı açılıp kapanabiliyor mu?
Kartın resmini ekleyin lütfen.
Z0103 triyak,47 Ohm direnç ve 1n 4148 zener diyotları değiştirin.

Son düzenleme:
Çağırdığım teknik servis makinenin motor kömür, bilye vs sorunlu yerlerinin tamirini yaptı. Ayrıca anakartı da ismini yazmayayım bir tamirciye göstermiş ve tamir ettirmiş. Ama maalesef düzelme olmadı. Ben bu işin profesyoneli değilim ama çaresiz kaldım. Uzun yıllardır takip ettiğim bu foruma yazmak istedim.

Sayın mezya eln,
O dediğiniz şeyleri yapabilecek bilgi ve donanımım yok. Bu kartın tamirini veya yenisini bulabileceğim dürüst bir servis arıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Not: bu arada evet makinenin kapağını servis açtı.

Çağırdığım teknik servis makinenin motor kömür, bilye vs sorunlu yerlerinin tamirini yaptı. Ayrıca anakartı da ismini yazmayayım bir tamirciye göstermiş ve tamir ettirmiş. Ama maalesef düzelme olmadı. Ben bu işin profesyoneli değilim ama çaresiz kaldım. Uzun yıllardır takip ettiğim bu foruma yazmak istedim.

Sayın mezya eln,
O dediğiniz şeyleri yapabilecek bilgi ve donanımım yok. Bu kartın tamirini veya yenisini bulabileceğim dürüst bir servis arıyorum. İlginiz için teşekkür ederim.

Not: bu arada evet makinenin kapağını servis açtı.
şuan sıkınıtı tam olarak nedir?

Merhaba bakımcıı ustam,
Arçelik 6103 model çamaşır makinem pamuklu 60 derece programda çalışırken sigorta attı. Tekrar sigortayı kaldırıp çalıştırdığımızda ise ekranda 00:43 dakika yazıyordu ama çalışır çalışmaz hemen sıkma hareketine başladı ve içinden anormal sesler geldi.

Program iptali yapmaya izin vermedi. Teknik servis çağırdık. Motorda sorun olduğunu söyledi. Ona istinaden motor bilyaları ve kömürleri değişti. Servis tekrar çalıştırdığında yine aynı ekranla karşılaştık. Makinenin diğer heryerini kontrol ettiler. Ana kartta arıza olduğunu söylediler. Program reset vs hiçbir işleme tepki vermedi makine.

Servis, kart tamiri yapan bir firmaya götürdü kartı ama yine düzelme olmadı.

Sorunum biraz uzun oldu ama detaylı olarak bu şekilde ustam.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri