ampermetre ile yük kontrolü

yaver18

Üye
merhaba arkadaslar hareketli iskele plotform yük asansöru var ve 1500 kg tasıyor bu makına bına dıscephelerınde çalısıyor 1500 kg gectıkten sonra fazla yuk atıldıgında motorların durması gerekıyor sıstemı of yapacak tekrar 1500 kg altına dusunce tekrar start verılıp baslayacak bunu ben panonun enerjısınıe bır tane akım trafosu ve emp r4c entesın ampermetresını kullanıp amper ıle cok akım cektıgınde kontak cıkısından sıstemı kapatacagım 2 tane yada opsıyonel olarak 4 tane motorum var 2.2 kw motorun her bırı reduktorlu ve balata frenlı bu sekılde yapsam amper ayarını nasıl cozerım yada farklı bır sekılde yapabılırımıyım sımdıden tesekkkurler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
halatların uc bağlantısına bu kantardan bağlarsı.
amper metre ile olmaz çünkü motor un akımı yüke göre değişmez
sıstem halatlı dıgıl reduktor dıslı ıle ınıp kalkıyor makınaya cok yuk bınınce motor daha cok akım çekmezmı ben o sekılde dusunmustum ama

halatların uc bağlantısına bu kantardan bağlarsı.
amper metre ile olmaz çünkü motor un akımı yüke göre değişmez

Platformda halat olmadigindan dolayi sanirim bu olmayacak ama fikir guzel. Bu işi sanirim hidrolik basinciyla okuyorlar

sıstem mekanık motor reduktor dıslı ile yukarı assagı yapıyor bu sıstemde yuk ıle ılgılı bı emmıyet yok load cel kullanılabılır fakat malıyet çok artar bunu pratık bı sekılde ve az malıyet ıle cozebılırsam kullancamdeneme olarak bır panoya ampermetre ıle kullandım sıstem tam yukte 10 amper çekıyorsa 11 amperı gorunce kontak çıkısı verecek sıstemı kapatacak ve ıkaz vercek bunu yaptım ama deneme olrak ne kadar saglıklı sızlerle paylasıpn bılgı almak ıstedım kullanmadan

Ağırlık sensörü kullana bilirsin diye düşünüyorum.

s-agirlik-sensoru-5-50kg-16956-61-B.jpg

bu urunler mili amper veya mili volt olarak ccıkıs verır kucuk bir plc ile yapıla bılır set edeilen degerler arasında calısırı cıkıs verir

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri