Amazon fire tv stick açılmıyor

smartpin

Üye
Merhaba arkadaşlar,
amazon fire tv stick 4. ayında arıza yaptı, hiç görüntü vermiyor, araştırmalarım sonucu 72 saat adaptöre bağlı beklettim ancak hiçbir türlü görüntü alamıyorum,
aynı degerlerde farklı adaptörlerlede denedim ancak sonuç aynı, herhangi bir düşme vs olmadi tvnin arkasindaki hdmida oylece baglıydı, tamiri için degerli fikirlerinizi bekliyorum, tesekkurler.

1.jpg
2.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
MErhaba ve üzgünüm kötü haberim var. Burada bir çatlak var düşünüyorum. Kimsenin günahını almayalım, belki cepte taşırken keskin köşeli metal veya sert cismin sıkıştırmasıyla meydana gelmiş olabilir.

Bu tip pcb ler (mini bilgisayar, tablet, cep tlf vb.) çok katmanlı olup bu ve benzeri çatlaklar kısadevreye sebep olabilir. Hdmi port ve kablosunu kontrol ettiniz var sayıyorum. KEsin konuşmak adına buraya denk gelen dış plastiğinin de resmini ekleyin.
1.jpg

Son düzenleme:
MErhaba ve üzgünüm kötü haberim var. Burada bir çatlak var düşünüyorum. Kimsenin günahını almayalım, belki cepte taşırken keskin köşeli metal veya sert cismin sıkıştırmasıyla meydana gelmiş olabilir.

Bu tip pcb ler (mini bilgisayar, tablet, cep tlf vb.) çok katmanlı olup bu ve benzeri çatlaklar kısadevreye sebep olabilir. Hdmi port ve kablosunu kontrol ettiniz var sayıyorum. KEsin konuşmak adına buraya denk gelen dış plastiğinin de resmini ekleyin.
Ekli dosyayı görüntüle 68770
Merhabalar, kiymetli cevabiniz icin tesekkurler, simdi goz attim fotoda oyle cikmis, bu cihazi neredeyse hic tasimadim, kutudan cikardim tvye taktim ve hala orada, hic düsmedi, bükülmedi, bulundugu yerden uzaklasmadi :) cok nazlı bir cihaz galiba..
baska tvye takarak, baska adaptore takarak (5v 2a),ve internette yazan 72 saat guce bagli durmasini dahi denedim, ancak hic goruntu yok, uzerine bir tane durum ledi koymamalarida cok sacma.

Uzeri kapali entegrelerin ustundeki plastikleri kaldirirmisiniz.

Ariza icin once voltaj takibi ile gerekli voltajlar varmi gormek lazim. 5 volt 3.3 volt 12 volt ne var ise.

Bu uzeri plastik kapli muhtemelen metal temas eden bir yuzey sogutma amaclidir altindaki entegre bga olabilir. Alt bacaklarinda çatlak olabilir söküp yeniden lehimlemek cozum olabilir.

Sizin konuyla ilgili onarim tecrubeniz var ise kargolayabilirim

Malesef ama belki forumdaki arkadaslardan tecrubeli olan birileri yardimci olmak isteyebilir.

Benim fire tv 4k açılış siyah ekran logoda takıldı. Ne yaptıysam açılmadı.
1ay açık bıraktım olmadı.
Win10 aygıt yöneticisinde MTP usb aygıt olarak görünüyor.
Fakat Adb komutlarında cihaz görünmüyor.
Cihaz açılmadığı için kumanda tuş kombinasyonları da bir işe yaramıyor.
Otg kablo aldım klavye ile alt+prnscn+ı işe yaramadı.
Donanımsal bir sıkıntı var kesin..

bende logoda gelmiyor, mi stick varken bunu almak anlamsizmis, garantisi vs yok. telefon tamircisine goturecegim ama vaktim olmadi

bende logoda gelmiyor, mi stick varken bunu almak anlamsizmis, garantisi vs yok. telefon tamircisine goturecegim ama vaktim olmadi
Aynen, ben de 2 tane daha var onlarda sorun yok. Donanımsal arıza var, direnç diyod vs ufak bişey ama anlayan olacak yapacak. Yabancı forumlarda da bulamadım henüz..
Android telefonlar gibi yükleme modu olsa da firmware - rom yükleyip denesek.

kiymetli arkadaslarim varmidir bu hususta yardimci olmak isteyen bu cihazlardan anlayan bir arkadas

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri