Alarm Sistemi Siren Baglantisi Hakkinda

keremx

Üye
Merhaba evimde eski tip bir alarm sistemi vardı, apartmanın dışında klasik kırmızı beyaz siren kutusu vs.

Bu alarm sistemi yerine yale'nin kablosuz sistemini kurdum fakat dışardaki kutunun hala caydırıcı olarak ışığının yanmasını istiyorum.

Kontrol panelini tamamen söktüm ve sirene giden kablolarda ikisi enerji, ikisi sinyal olmak üzere 4 kablo var, sinyallerden birinin ucunda direnç mevcut.

Enerji verdiğimde kutu direk ötmeye başlıyor, sanırım sinyal kablosunu bypass etmek lazım. Bunu ne şekilde bypass etmek lazım bir fikri olan var mı acaba? Direnç olan uca da elektrik mi vermeli ne yapmalı?

Bu arada sistem 12v ile çalışıyor.

Birşey söylemek için daha fazla bilgiye ihtiyaç var. Model, resim. şema gibi

Birşey söylemek için daha fazla bilgiye ihtiyaç var. Model, resim. şema gibi
Dis unitenin icini acamadim maalesef.

Urunun markasi gardtec idi, daha fazla bir bilgi yok elimde acikcasi.

Acaba direnc olan uca da enerji mi vermek gerekiyor diye dusundum ama test edemedim henuz.

Dis unitenin icini acamadim maalesef.

Urunun markasi gardtec idi, daha fazla bir bilgi yok elimde acikcasi.

Acaba direnc olan uca da enerji mi vermek gerekiyor diye dusundum ama test edemedim henuz.
Hocam merhabalar harici sirenin 12 volt beslemesi bağlantıların hepsi yapıldıktan sonra verilmelidir yani kutudaki NC NO ve gnd bağlantılarından önce direk sirene 12 v verirseniz çalar önce NO NC GND uçlarını bağlayıp sonra sirenin sesinin enerjisini baglamasiniz . bypas için boşta kalan kablolarini sirayla enerji verdikden sonra -(eksi) tarafına degdirin susarsa onuda eksi ie bağlayın artık hazırdır

Hocam merhabalar harici sirenin 12 volt beslemesi bağlantıların hepsi yapıldıktan sonra verilmelidir yani kutudaki NC NO ve GND bağlantılarından önce direk sirene 12 v verirseniz çalar önce NO NC GND uçlarını bağlayıp sonra sirenin sesinin enerjisini baglamasiniz . bypas için boşta kalan kablolarini sirayla enerji verdikden sonra -(eksi) tarafına degdirin susarsa onuda eksi ie bağlayın artık hazırdır
Bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim.
Sinyal kablolarin birine + digerine - mi vermek lazim? 3 tane sinyal kablosu var acikta.
Direnc olan uc kesin kullanilmidir herhalde diye tahmin ediyorum ne dersiniz?

Hocam + - verdikden sonra siren çalsın bir uc eksiden alın diğer uçlara hafif dokundurun hangi uçta susarsa siren oraya eksi verin

Merhaba standart bir harici siren de 5 klemens vardır 2 tanesi tamper diye geçer yani kapağa bağlı swiche bağlıdır kapak açıldığında öter 2 tanesi + - 12v son kalan tetik ucudur siren ve panel tipine göre + veya - tetik diye ayrılır gördün direnç alarm panelinin üzerinde ise büyük ihtimalle sirene tetik ucudur çünkü direnc alarm panelinin siren çıkış yani bell + bel - arasına atılır öte yandan güvenlik amaçlı bazı alarm panelleri bölgeler (hareket dedektörü kapı Kontak siren kapağı gibi) Zone klemensine seri direnç atılır bölge bilmesi sağlamlık kontrolü için ... şimdi siz dışardaki sireni ötmesin sadece görüntü olarak kullanmak istiyorsan eğer önce +- ver büyük ihtimalle otelecek elindeki kabloların biri tetik kablosu önce eksiye degdir susmazsa + ya degdir siren markası ve tipi fotoğraf olsa daha iyi yardımcı olabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri