Akaryakıt istasyonlarında paratonermi faraday kafesimi

AKARYAKIT İSTASYONLARINDA FARADAYMI PARATONERMİ??

• PARATONER

Oy: 0 0.0%
  • FARADAY KAFESİ

Oy: 4 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
MERHABA ARKADAŞLAR HERKESE HAYIRLI GÜNLER SİZDEN BİR KONUDA YARDIM İSTEYECEĞİM İLK DEFA BENZİNLİK ELEKTRİK İŞİ ALDIM M.S.B. İŞİ ASKERİYE YANİ FAKAT BENZİNLİK ÇATISI ÜSTÜNDE YILDIRIMDAN KORUNMAK İÇİN FARADAY KAFESİ GÖRÜNÜYOR FAKAT POMPA CİHAZLARINI KOYACAK OLAN FİRMA DER'Kİ KANOPİ ÜSTÜNDE HİÇBİRZAMAN FARADAY KAFESİ OLMAZ DİYOR OFİS ÜSTÜNE PARATONER KURULUR DİYOR AMA M.S.B. KABUL ETMİYOR BU KONUDA BANA BİLGİ VEREBİLİRMİSİNİZ ACİL BİR ŞEKİLDE ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER....//// YANLIŞ BİRŞEY YAZDIYSAM AFFOLA PARATONER KONUSUNDA ÇOK BİLGİM YOK ZATEN PARATONER FİRMASI YAPACAK AMA BEN BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTİYORUM....

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
MSB de işler zordur ! Şartnameyi astsu-
baylar yazar ( bittabi,kopyala yapıştır ),ka-
bul heyeti başkanıda tıp doktorundan olur ! Şartnameleri ne yazıyorsa,onu yapmaya
çalışın,hiçbir konuda da fikir beyan etmemeye çalışın.Hatta,hangi marka iste-
diklerinide ! sorun.

MSB de işler zordur ! Şartnameyi astsu-
baylar yazar ( bittabi,kopyala yapıştır ),ka-
bul heyeti başkanıda tıp doktorundan olur ! Şartnameleri ne yazıyorsa,onu yapmaya
çalışın,hiçbir konuda da fikir beyan etmemeye çalışın.Hatta,hangi marka iste-
diklerinide ! sorun.
MERHABA SABİBEY BİLİYORUM M.S.B. ZORDUR M.S.B. İLE YAKLAŞIK 2 YILDIR İŞ YAPIYORUM AMA İLK DEFA AKARYAKIT İSTASYONU İŞİ ALDIM AMA KİME SORDUYSAM PARATONERMİ FARADAY KAFESİMİ HAKKINDA DETAYLI BİLGİ EDİNEMEDİM FAKAT FARADAY KAFESİ KURULUMUNA ONAY VERMİYOR POMPA FİRMALARI BUNUNLA İLGİLİ FORUMDAN DETAYLI BİLGİ BULABİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM O YÜZDEN BELKİ BİR KİŞİ ÇIKAR GÜZEL BİR AÇIKLAMA YAPAR DİYE DÜŞÜNÜYORUM

Size,bu işle ilgili proje,keşif,şartname ve-
rilmedimi ? Akaryakıt istasyonu sahası
7dar olması gerekir.Faraday kafesi uygula-
ması zaten fazla uygulanabilir bir çözüm
değildir.Aktif paratöner,hernekadar tartışı-
lan bir konu isede,franklin konisi içerisin-
de kalmak şartiyle yapılan uygulamaya kimse birşey söyleyemez.En kötü halde,ağ
uygulaması yapabilirsiniz.Ancak,bu çö-
zümleri ,anlatabilip kabul ettirebilceğiniz
muhatap bulmanız zor.Ağ uygulamaları,ge-
nelde,dinamit depolarında uygulanmaktadır.

Son düzenleme:
Size,bu işle ilgili proje,keşif,şartname ve-
rilmedimi ? Akaryakıt istasyonu sahası
dar olması gerekir.Faraday kafesi uygula-
ması zaten fazla uygulanabilir bir çözüm
değildir.Aktif paratöner,hernekadar tartışı-
lan bir konu isede,franklin konisi içerisin-
de kalmak şartiyle yapılan uygulamaya kimse birşey söyleyemez.En kötü halde,ağ
uygulaması yapabilirsiniz.Ancak,bu çö-
zümleri ,anlatabilip kabul ettirebilceğiniz
muhatap bulmanız zor.Ağ uygulamaları,ge-
nelde,dinamit depolarında uygulanmaktadır.
ŞARTNAME PROJE HERŞEY VAR ZATEN BENİM PROJE DIŞINA ÇIKMAK GİBİ BİR NİYETİMDE YOK AMA POMPA KURULUMUNU YAPICAK OLAN FİRMA BENİZNLİK (KANOPİ) ÜSTÜNDE FARADAY KAFESİNE ONAY VERMİYOR DİYORLARKİ OFİS BİNASININ ÇATISINA PARATONER SİSTEMİ KURULUMU DAHA DOĞRUDUR DEDİLER BİZDE BU KONUYU M.S.B.DEKİ KONTROLLÖRÜMÜZE İLETTİK AMA KENDİSİ NUH DİYOR PEYGAMBER DEMİYOR BEN BUGÜN YILKOMERLER GÖRÜŞTÜM BİLİNDİK BİR YIDIRIMDAN KORUNMA FİRMASIDIR KENDİLERİ ONLAR DEDİLERKİ İYİ BİR YALITIM YOLUYLA FARADAY SİSTEMİNİ KURMANIZ GEREKİYOR DEDİ KANOPİ ÜSTÜNE KİMSEDE BUNU TERCİH ETMİYOR DEDİ YANİ ANLICAĞINIZ ONAY VERMİYORLAR KANOPİ ÜSTLERİNDE FARADAY KAFESİNE

Kanopi ,çelik ayaklar üstünde duran bir sistem olduğu için bizatihi faraday kafesidir ve her ayağa ayrıca zaten iyi bir topraklama
yapılmalıdır.Kanopi üzerinde sandviç pa-
nel varsa,15-20 yerde,panelin alt ve üst
bölümleri asgari 50 mm2 iletlenle bir-
leştirilmelidir.Eğer totem varsa,onun üzerine-
de,aktip paratöner dışında bir çözüm yoktur.

Son düzenleme:
Bu durumu ihaleyi almadan önce dosyayı incelerken fark edip, ihale aşamasında kurumu dosyada fen hatası olduğu hakkında bilgilendirseydiniz mutlaka bir değişiklik yapılırdı.(Mevcut kamu ihale kanununa göre, var ise dosyadaki fen hatalarını işverene bildirmek müteahhit firmaların sorumluluğunda, hatayı sonradan farketmek çözüme ulaşmakta yetersiz kalabiliyor.) Ancak bu şartlarda iş size ihale edildiği için şartname ne diyor ise yapmakla yükümlüsünüz, aksi durumda yapı denetim kesinlikle pürüz çıkartacak, iş bitiminde geçici kabulünü yapmayacaktır.

Konunun açılmasının üzerinden çok uzun süre geçmiş ancak belki ihtiyacı olan arkadaşlar olabilir. Akaryakıt tesislerinde yıldırıma karşı koruma çok hassas ancak yeteri kadar önemsenmeyen bir konu. Dehn firmasının konuyla ilgili hazırladığı bir dökümana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Akaryakıt Tesislerinde Darbe Gerilimlerine Karşı Koruma

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri