Akülü araç hız arttırma

Merhaba, oğlumun çift motorlu 12 v akülü Kraft McLaren akülü arabasını biraz hızlandırmak adına seri bağlanmış motorlarını paralel bağladım. Fakat son hızda bir süre gidince veya yokuş yukarı çıkarken yük altında termal sigortası atıyor. Aynı özelliklerde yeni bir akü alıp mevcut aküye paralel bağlasam sorun düzelir mi? Yada ne yapabilirim yardımlarınız için teşekkürler.

Son hali:
Anlaşılan burası sorulan soruya cevap alınabilecek bir platform değil konuyu silebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arama yapın, tariflere göre malzeme listesi yapın.

Bugünlerde herkes çocuğunun akülü arabasına nitro takmanın derdinde.
Yalnız 12 volt, rotor fırçalarını (kömürleri) eritir.

Sanırım yine, komşunun çocuğun arabası, benim çocuğumun arabasını nasıl geçer? Durumları.
4-5 ay önce yine böyle bir başlık açan baba, açık açık böyle yazarak yardım istemişti.
psikolojik ihtiyaç

Merhaba, oğlumun çift motorlu 12 v akülü Kraft McLaren akülü arabasını biraz hızlandırmak adına seri bağlanmış motorlarını paralel bağladım. Fakat son hızda bir süre gidince veya yokuş yukarı çıkarken yük altında termal sigortası atıyor. Aynı özelliklerde yeni bir akü alıp mevcut aküye paralel bağlasam sorun düzelir mi? Yada ne yapabilirim yardımlarınız için teşekkürler.
Bir tane daha akü alin iki adet akü ile 24 volt oldu ama 24 voltu sadece arka iki motorda kullanın geri kalan tek aküden 12 volt sistemi bozmayin 12 voltta çalışan bir DC motor 24 dede çalışır yalnız kollektor çok uzun süre dayanmaz :)
Akü alırsanız daha fazla guc demek aynı sekildede 12 volt olarak kullanabilirsiniz.Sigortayi yukseltin yada araç tipi sigortalar kullanın her kısma motora karta aküye vs

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri