Ahşap yakma makinasından lehim istasyonu yapılır mı?

Öncelikle herkese merhaba sorum belki çok tuhaf belki de mantıklıdır bu konuda hiç bir fikrim yok ancak elimde gauss marka 50w ayarlı bir ahşap yakma makinası var.Bu makinanın ucuna havya takarak ayarlı lehim istasyonu yapabilirmiyim. Yapabilirsem nasıl bir havya almalıyım ve nelere dikkat etmeliyim cihazı hobi amaçlı ve ufak çaplı arıza işlerinde kullanıcam.
https://www.e-hirdavat.com/Gauss-Ahsap-Yakma-Agac-Daglama-Makinasi-8-Adet-Uc,PR-36544.html

açıklama kısmında !
ÖNEMLİ NOT= Yakma kaleminde kullanılan uçlar mutlaka Krom-Nikel tel(Resistans teli) olmalıdır. Normal tel cihazı bozar.

denemek lazım lehimde yapabilir 240 derece lehim erir , lehim yapmak için biraz daha yüksek sıcaklık lazım

açıklama kısmında !
ÖNEMLİ NOT= Yakma kaleminde kullanılan uçlar mutlaka Krom-Nikel tel(Resistans teli) olmalıdır. Normal tel cihazı bozar.

denemek lazım lehimde yapabilir 240 derece lehim erir , lehim yapmak için biraz daha yüksek sıcaklık lazım
Öncelikle mesajımı dikkate alarak cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.Hayva uçlarının krom nikel kaplı olduğunu biliyorum yanlışım yoksa.Tabiki sadece kaplama ne kadar işe yarar bilmiyorum ama krom nikelden yapılma uç yada bu özellikte çalışqn bir havya var mı onu merak ediyorum.

tabanca havyalarda kullanılan uç Bakır alaşımdır (100w)
sizin cihazınız 50W

"Sarı kaynak " Sanayide çelik materyaller üzerinde etkili bir yöntem. Hırdavatçılara sarı kaynak teli diye sorduğunuzda size bakır alaşımı olan pirinç bir tel verecektir ve genelde diğer kaynak elektrotları gibi kutuda satılmaktadır.
İş bu sarı kaynak telini yeterli uzunlukta keserek havya ucu olarak kullanabilirsiniz.(ince olanı)

tabanca havyalarda kullanılan uç Bakır alaşımdır (100w)
sizin cihazınız 50W

"Sarı kaynak " Sanayide çelik materyaller üzerinde etkili bir yöntem. Hırdavatçılara sarı kaynak teli diye sorduğunuzda size bakır alaşımı olan pirinç bir tel verecektir ve genelde diğer kaynak elektrotları gibi kutuda satılmaktadır.
İş bu sarı kaynak telini yeterli uzunlukta keserek havya ucu olarak kullanabilirsiniz.(ince olanı)
Eğer istediğim şey olmaz ise bu yöntemi deneyebilirim.Ancak istediğimi ifade ederken sanırım yanlış anlattım. Benim demek istediğim ağaç yakma makinasının istasyonuna internette satılan istasyonlu sistemlerin kalem havyalarından alıp takabilirmiyim .kendi havyasını komple iptal edicem

bahsettiğiniz lehimleme istasyonu havyaları 24V ile çalışır. cihazınızın çıkışı ölçün 24V veriyorsa 50W güç alabilirseniz olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri