ACEMİ OLANLAR İÇİN

alp_caner

Üye
Merhaba,ben forumumuzun sayın yönetici veya yöneticilerine bi öneride bulunmak istiyorum.Önerim şu,ben mesela acemi birisiyim,elektrik-elektronik konularındaki bilgilerim az ve eminimki daha beni gibi nice arkadaşımız var.Acemiler için ve bu işe yeni başlayanlar için kendilerini geliştirebilmeleri için,forumdaki usta ve profesyonel düzeydeki büyüklerimizden düzenleyip,mesleki bilgiler,püf noktaları,tecrübelerini ve acemiler için bu işin temel düzeydeki mantığını,mesela megep modüllerini arıza bulma yöntemlerini,bi tamir atölyesinin nasıl olması gerektiğini,kullanmamız gereken malzemeleri,canımız ve malımız için gereken güvenlik tedbirlerini,örneğin tv,radyo,güç kaynağı vs bu gibi cihazların çalışma mantığının ve daha bu gibi nice konuların anlatıldığı,bilgi kirliliği olmaması açısından sadece bu işte ileri derecede usta ve profesyonel olanların bu bölümde bilgi paylaşabileceği bi acemiler bölümümüzün olması bence hem forumumuz adına hemde bizler adına çok iyi olur.Çünkü çalışma mantığını bilmediğimiz bişeyin tamirini asla yapamıyoruz,cihazları açarak ras gele biyerlerde arıza aramaya başladığımzda devrelere zarar verebiliyoruz.Bu bölüm açılırsa herkes sistemli çalışan birer tamirci olmayı öğrenebilir bence.Birde şunu belirtmek istiyorum ki bizlere yardım eden kişilere en azından bi teşekür etmeyi unutmayalım,alıcı kuşlar gibi olmayalım arkadaşlar.Böyle bir bölümün olması ülkemizde elektronik öğrenimi için büyük bir yarar sağlayacağına inanıyorum.Herkese kolay gelsin.

forumda "Bugun ne sökelim" başlığı altında istediğiniz soruya cevap verecek konular var.

Forum istatistikleri

Konular
128,316
Kullanıcılar
450,150
Son üye
Sqnax

Yeni konular

Geri