ABB 355 Modbus rs232 kontrol

ssiemenss

Üye
Merhabalar abb acs355 motor sürücü için kılavuzunda rs232 modbus için rj45 ethernet jakı verilmiş. Bunu elimdeki panelle nasıl haberleştireblirim? Beijer pael var elimde haberleştirmem gerek nasıl yapılır bilmiyorum. Beijer çok az kullandım.

Fieldbustan bahsedilmiş sürücü kılavuzunda bununla ilgili de bir yardımcı olabilir misiniz, ne demek nasıl kullanılır?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar abb acs355 motor sürücü için kılavuzunda rs232 modbus için rj45 ethernet jakı verilmiş. Bunu elimdeki panelle nasıl haberleştireblirim? Beijer pael var elimde haberleştirmem gerek nasıl yapılır bilmiyorum. Beijer çok az kullandım.

Fieldbustan bahsedilmiş sürücü kılavuzunda bununla ilgili de bir yardımcı olabilir misiniz, ne demek nasıl kullanılır?
Merhabalar,

ACS355 sürücülerde dahili olarak modbus RTU vardır. Diğer tüm haberleşme protokolleri için ekstra opsiyon kartı gerekmektedir. Bahsettiğiniz paneli daha önce kullanmadım ancak 2 kablolu modbus RTU olarak sürücüler tüm panellerle haberleşebilir. Panelinizde bu protokol olduğuna eminim kontrol edebilirsiniz.
Panelinizi programlarken de ihtiyacınız olan dataların register adresini yazarak ister yazma ister okuma işlemlerinin tümünü yapabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri