A dan Z ye tüm detaylarıyla kendin yap tel bükme makinası

bayramadim

Üye
merhaba sevgili forum üyeleri
3d metal tel bükme makinası ile alakalı araştırma yaparken şöyle birşey buldum

hayatımda görüp görebileceğim en detaylı proje anlatımı
tüm parçaların nereden temin eileceği ve 400 satıra kadar yazılmış kodun kopyası bağlantı devre şemaları vs vs tüm hepsini linke eklemişler
https://howtomechatronics.com/projects/arduino-3d-wire-bending-machine/

makinanın profesyonel versiyonu

şimdi benim sizden bir sorum ve isteğim olacak
2-6 mm arasındaki metalleri şekil vermek için bu makinayı almak istediğimizde bütçemiz yetmiyor
yazılım cnc yada plc yazılım kontrolle bu işi yapazak arkadaşlarımız varmı ,? (ücreti mukabilinde) bu işi bana yapacak arkadaşlar lütfen iletişime geçebilirmi?

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bayramadim Merhabalar;
Makina cnc mi ,plc mi düşünüyorsununuz,ayrıca motor için servo yada step karar verdiniz mi ,yoksa imalat aşamasında mı belirleyeceksiniz.

Kolay Gelsin

Bayramadim Merhabalar;
Makina cnc mi ,plc mi düşünüyorsununuz,ayrıca motor için servo yada step karar verdiniz mi ,yoksa imalat aşamasında mı belirleyeceksiniz.

Kolay Gelsin
Merhaba cnc olması gerekiyor çünkü bir kaç günde bir farklı çeşitli meteryaller üretilecek
galiba plc de verimli olmayacaktır her defasında ŞEKİLLERİN çizimi yoracaktır (mühendisler daha iyi bilir)
Motor olarak hassasiyet bakımından servo galiba daha sağlıklı ancak yanlış anlaşılmasın ama herşeyi etkileyen en büyük etken maalesef bütçe İmalat aşamasında işi yapabilecek kişiyle birlikte karar verebiliriz

Son düzenleme:
Aslında servo yönelmek dediğiniz daha hassas bir konumlandırma sağlar,çizim şekillleri çok değişmeyecekse plc de iş görebilir çünkü piyasadaki ucuz cnc yazılımları genelde malzeme işlemek için,bu yazılımları tel bükmeye uyarlamak pek mümkün olmuyor,özel yazılımlarda sağlam para isteniyor,şekil detayları ve maximum malzeme çapı ne kadar olacak bilgi verebilirseniz,yardımcı olmaya çalışalım.

Kolay Gelsin

Aslında servo yönelmek dediğiniz daha hassas bir konumlandırma sağlar,çizim şekillleri çok değişmeyecekse plc de iş görebilir çünkü piyasadaki ucuz cnc yazılımları genelde malzeme işlemek için,bu yazılımları tel bükmeye uyarlamak pek mümkün olmuyor,özel yazılımlarda sağlam para isteniyor,şekil detayları ve maximum malzeme çapı ne kadar olacak bilgi verebilirseniz,yardımcı olmaya çalışalım.

Kolay Gelsin

İsterseniz mail yada whatsaptan görüşelim ?

Kolay Gelsin
Merhaba 2,5 ve 5mm tel bükmek için ben de makine araştırması yapıyorum yardımcı olabilirmisiniz?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri