30 kHZ frekans sinyalini çoklama

merhaba,
Elimizde RPM devir sensörü var. Sensör çıkışı 30 kHZ frekans sinyali şeklinde. Bu sinyali iki farklı yerde kullanacağız . Kullanacağımız yerlerde birbirinden izole olması için sinyali frekans çoklayıcı ile çoklamak istiyorum.Ancak 20kHZ e kadar frekans çoklayıcı buldum. Eğer sizin önerileriniz varsa benimle paylaşır mısınız? Teşekkürler

Kucuk bir ferrit nuveye 1/1 oraninda sarim sarip trafo yapiniz. Bu 30 khz sinyali bu trafoya uygulayiniz. Yine cikistan yaklasik ayni genlikte ve frekansta sinyalinizi alacaksinizdir.

Ancak sipir ve cap hesaplarini yapamam. Ben sadece fikir vermek istedim. Normal trafo olsa idi bir hesap yapabilirdim.

Ornek veriyorum 0.3 mm telden 40 ar sipir sarip deneyebilirsiniz. Eski bir pc power supply bulup icindeki puls trafosunu kullanabilirsiniz. Söylediğiniz frekanslarda calisir hemde izole olur.

Hangi sensör bu? ve bulduğunuz 20kHzlik devre hangisi

Kucuk bir ferrit nuveye 1/1 oraninda sarim sarip trafo yapiniz. Bu 30 khz sinyali bu trafoya uygulayiniz. Yine cikistan yaklasik ayni genlikte ve frekansta sinyalinizi alacaksinizdir.

Ancak sipir ve cap hesaplarini yapamam. Ben sadece fikir vermek istedim. Normal trafo olsa idi bir hesap yapabilirdim.

Ornek veriyorum 0.3 mm telden 40 ar sipir sarip deneyebilirsiniz. Eski bir pc power supply bulup icindeki puls trafosunu kullanabilirsiniz. Söylediğiniz frekanslarda calisir hemde izole olur.

Mesleğiniz nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri