3×2 şeritli yol aydınlatma projesi

canoon28

Üye
Merhaba Arkadaşlar, bi konuda yardımınıza ihtiyacım var. Elektrik Ve Enerji bölümü önlisans bölümü okumaktayım pandemi koşullarından dolayı staj yapamadığım için staj ı ödev olarak verdiler ödevin konusu ise 3 ×2 şeritli yol projesi ve hesabı bu dersi görmedim ve internette buna ilişkin yeterli kaynak bulamadım konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız varsa yardımcı olabilirler mi?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
diyarbakır karayolları otoyollar bölümünden sorabilirsiniz.

yol yapan bakan kurumlara sor. büyük şehir belediyeleri karayolları gibi. elazığdaki bölgede olur.

diyarbakır karayolları otoyollar bölümünden sorabilirsiniz.
Henüz bakma fırsatım olmadı, ancak bana tam proje lazım değil; sadece kaba bi taslak ve direklerin yerleşimi ek olarak bunların hesabı (gerilim düşüm, sigorta, iletken kesiti vs) lazım.

karayollarında , otoyollar veya tesisler bölümünde elektrik mühendisi olur. ondan öğrenebilirsiniz.

ekapta yayınlanan ihalelerin teknik dökümanlarını indirerek bu projelere ulaşabilirsiniz..

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,823
Son üye
bulday

Yeni konular

Geri