220 Giriş 3 Fazlı Asenkron Ac Motor Çalıştırmak

tusker

Üye
220 volt girince 3 fazlı motor çalıştırmak istiyorum. Rampa ayarı olması gerekiyor.. Böyle çalışma var , fakat 200volt dc ile çalışıyor.. Acaba bu çalışmayı 310volt dc ile kullansam sorun olur mu mosfetleri değiştirirsem ? Ve izalasyon motor sürücü ir2104 entegre 310 volta göre sorun çıkarmayacak sanırım .. Bu çalışmanın kaynak koduda var , lcd ekran bağlantısı ve kontrol paneli nasıl onu bulamadım ? Lcd ekranında ne olduğu belli değil ? .
https://www.logosfoundation.org/instrum_gwr/thunderwood.html

220 volt girince 3 fazlı motor çalıştırmak istiyorum. Rampa ayarı olması gerekiyor.. Böyle çalışma var , fakat 200volt dc ile çalışıyor.. Acaba bu çalışmayı 310volt dc ile kullansam sorun olur mu mosfetleri değiştirirsem ? Ve izalasyon motor sürücü ir2104 entegre 310 volta göre sorun çıkarmayacak sanırım .. Bu çalışmanın kaynak koduda var , lcd ekran bağlantısı ve kontrol paneli nasıl onu bulamadım ? Lcd ekranında ne olduğu belli değil ? .
https://www.logosfoundation.org/instrum_gwr/thunderwood.html
İlk 3 cümleniz beynimi yaktı desem yeridir.

Beyin şimdi yok yani sizde eridiğine göre ? Öylemi demek istedin ? :D
3 fazlı motor kontrol sürücü yaptım , ne555 ile ancak bu , 3 faz giriyor triyak ile kontrol ediliyor... ... Triyak ile ac kontrol ediliyor bir nevi yavaşlatma , hızlandırma.
Half bridge yada fullbridge mikroişelmcili bir çalışma yapmam lazım , istediğim zaman çalıştıracağım durduracağım

Beyin şimdi yok yani sizde eridiğine göre ? Öylemi demek istedin ? :D
3 fazlı motor kontrol sürücü yaptım , ne555 ile ancak bu , 3 faz giriyor triyak ile kontrol ediliyor... ... Triyak ile ac kontrol ediliyor bir nevi yavaşlatma , hızlandırma.
Half bridge yada fullbridge mikroişelmcili bir çalışma yapmam lazım , istediğim zaman çalıştıracağım durduracağım

Kolay gelsin

Triyak ile sürücü olmaz. Triyak faz kıyıcıdır.

Ve tam ne aradığınızı anlayamadık.

Siz monofaze ( 220 volt giriş ) trifaze cikisli bir frekans sürücüsü mu yapmak istiyorsunuz?

Triyak ile sürücü olmaz. Triyak faz kıyıcıdır.

Ve tam ne aradığınızı anlayamadık.

Siz monofaze ( 220 volt giriş ) trifaze cikisli bir frekans sürücüsü mu yapmak istiyorsunuz?
Triyak tabikide faz kıyıcıdır Alternatif akımı kontrol edebilirsin.. Zaten 3 fazlı motorda tek pwm ile 3 faz giriş ile ancak devir kontrolü yapılabilir..
Bana ne gerektiği basit.. 220 volt doğrultunca 310 volt oluyor.. Dolayısı ile mikroişlemci ile çok fonksiyonlu kontrol yapmam lazım. Ancak pwm özellikleri şema incelediğimde 3 tane faz çıkıyor bunların birbirinden farklılıkları nasıl olacak ? Biri çalışınca adım mı sayacak ,? Biri çalışınca biri mi duracak ? Pwm örneklerinde , işlemcide açık kaynak koduda var yukarda paylaştım ve kontrol ucuda geri bildirim olarak işlemciye gidiyor . Ayrıca source uçlarından mosfetlerin , current sense yapmak gerekli aşırı akımtda motor pwmi durdurması gerekiyor yada mosfet sürücülerin Shut Down u kapatması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri