2000kva Trafo ag buşingi yağ kaçağı

ümit zor

Üye
Arkadaşlar 2000kva 31500 trafomuz 2 yıldır hizmet vermekte.Bu sabah elektrik kesilmesi üzerine yaptığımız kontrolde trafonun yağ eksilttiği ve ağ buşinglerinde çatlaklar oluştuğunu gördük.yağ kaçağı buşinglerin birinin dibinde.Bu durum neden olabilir.Tedarikçi firma buşingi sıkıp devam edin diyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Herkese kolay gelsin.resim yüklemek istedim ama yüklenmiyor.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Buşingde çatlak olması,beklenen bir durum değildir.Sadece yağ kaçağı olsa idi,
sıkmak çözüm olabilirdi.Sıktığınız takdirde
kaçağın artması ve buşingin dahada ha-
sarlanmasına sebep olabilirsiniz.Haber-
leşmelerinizi yazıya dökerek ! yapmanızda
yarar var.
ağ dediğiniz AG buşingimi ?

Haklısınız ,yarın konuyu mail ortamında rapor haline getirecem inşaallah.Resimleri görseniz daha net yorum yapabilirdiniz diye düşünüyorum.Yinede ilginize teşekkür ederim.

Depo boşalmadan ! konu ile ilgiliolarak,üretici firmayıda acilen bilgilendirmenizde yarar var.

Trafonun resimlerini gönderecem inşaallah.

Montajda,yaylı rondela kullanılmamış ve
buşingler çok sıkılmış ise,trafocu bu du-
rumdan yararlanabilir ! O nedenle,yükleni-
ci ve trafocunun aynı anda müdahale et-
mesini sağlamanızda yarar var.Aksi halde,
konunun çözümü zor olabilir.

Peki yağ eksilmesinde trafo nasıl açma yaptı ? Bucholz rölesimi kesiciye açma vermiş ?

Evet röle kesiciyi açtırmış

Daha buyuk zararlara yol acmadan og businglerini degistirin

Konunun üzerinden epeyce zaman geçti ama forumda gezinirken yeniden rastladım.Trafomuzu demontaj yapıp incelediğimizde içindeki sargının fabrika çıkışı 2000kva yerine 1600kva olduğunu gördük.Dolaysısıyla trafonun yüklenme anlamında çok sınırda çalışmasından dolayı problem oluştuğunu saptadık.Fabrikadan trafoyu garanti kapsamında değişim yaptık.

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri