2 kademeli monofaz pako

Merhabalar elimde 2 rezinstans ve 2 kademeli monofaz pako şalter var niyetim 1. Kademede 1 rezinstans 2. Kademede 2 si birden yansın
Ama 1 den 2 ye alınca 1. Rezistans kapanıp 2. Si yanıyo malzemeleri d2ğiştirme imkanım yok kademeler arasına diyot koydum gerilimi düşürüyor acil yardım teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
rezistansları seri bağlayarak kontrol edebilirsin , fakat seri bağlıyken güç düşer artmaz .

Merhabalar elimde 2 rezinstans ve 2 kademeli monofaz pako şalter var niyetim 1. Kademede 1 rezinstans 2. Kademede 2 si birden yansın
Ama 1 den 2 ye alınca 1. Rezistans kapanıp 2. Si yanıyo malzemeleri d2ğiştirme imkanım yok kademeler arasına diyot koydum gerilimi düşürüyor acil yardım teşekkür ederim
58667

Pakoyu değiştirme şansınız yok ise 2 ve 3 nolu uclar arasına extra bir w otomat benzeri yol verici eleman ekleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Aslında işime yarauacak bi diyot 40 a metal diyotlardan ama oda 5 euro 8 tane almam lazım oda imlansız acaba piyasada satılan 10A10 diyot alsam işimi görmezmi üstünden 1000 w geçecek volyajı düşürürmü?

Aslında işime yarauacak bi diyot 40 a metal diyotlardan ama oda 5 euro 8 tane almam lazım oda imlansız acaba piyasada satılan 10A10 diyot alsam işimi görmezmi üstünden 1000 w geçecek volyajı düşürürmü?
Diyot güç kaybı olmadan işinize yaramaz..

kademlere bırer uygun akımda kontaktöe baglatıp, guc kontaklarını paralel baglarsınız..

Ekli dosyalar

• 2 KDM ISITICI.pdf
    34 KB · Görüntüleme: 11
Abi zaten pako şalter yol vermek için zaten kontaktöre girdikmi maliyet 4 e 5 e katlar
No nc 1 kontaktör yeter

Konu biraz eski ama pako ile ilgili cevap vereyim ilerde başkalarının işine yarar belki. Ben Opaş paket şalterlerinde çalışıyorum.
2 kademeli paket şalterlerde, 1. kademe çalışırken, 2. kademe çalışmaz.
2. kademe çalışırken, 1. kademe çalışmaz.
2 Kademeli şalter çalışması: https://www.opaselektrik.com/2-kademeli

Eğer 2. kademeye aldığınızda 1 ve 2. kademenin aynı anda çalışmasını istiyorsanız, kademeli komutatör olarak geçen paket şalterlerden kullanmanız lazım. Aşağıdaki linkte örnek şalterin bağlantısını koyuyorum.

2 kademeli komutatör şalter çalışması: https://www.opaselektrik.com/blank-13

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri