16F877A ve WinPic Programı Sorun

picin 11 ve 32. bacaklarına +5V, 12. ve 31. bacaklarına toprak bağlantısı yapacaksın...
bunları proteus otomatik bagladıgı için göstermiyor, o yüzden yazmıştım..

ben onları hiç yapmıyorumki ya.peki bu +5vu diğer noktalardanda vereceğim değil mi?
butonun bir ucundan ve bi ucu mclrye giden direncin bi ucundanda +5v vereceğim değil mi?

çizdiğim devrede 5volt nerde varsa oraya ver..ekte verdiğim devre..

galiba oldu :D

Arkadaşım sen protonmu kullanıyorsun basic mi? Sana protonda kod yazdım sadece ufak tefek değişikliler yaparak deneyeceksin. İsis devre şemasını da verdim. Çalışan kod ve devre elinde zaten. Kolay gelsin. :(

picbasic proton değilmi zaten ya.devrenin kendisinde sorun vardı 9 volt verdim bi ara.sonra eksik yerlere vermişim voltu felan.buldum sonunda.en azından pic bozulmamış.şimdi geldi programlamaya.oda ayrı bir dert.vs2009 bilip picbasic yapamamak zoruma gidiyor.neyse yardım eden bütün arkadaşlara birer teşeşkkür birer yıldızlı peki birer plaket ve odalarına çiçek yolluyorum.yolcuya bide şilt ayrıca bide kupa.

picbasic proton değilmi zaten ya.devrenin kendisinde sorun vardı 9 volt verdim bi ara.sonra eksik yerlere vermişim voltu felan.buldum sonunda.en azından pic bozulmamış.şimdi geldi programlamaya.oda ayrı bir dert.vs2009 bilip picbasic yapamamak zoruma gidiyor.neyse yardım eden bütün arkadaşlara birer teşeşkkür birer yıldızlı peki birer plaket ve odalarına çiçek yolluyorum.yolcuya bide şilt ayrıca bide kupa.

Kardeş proton, basice göre biraz daha kapsamlı ve kolay. Tavsiye ederim. Kolay gelsin.

süper..hadi gözünaydın:):)
bu atılan ilk adım,devamı gelir inşallah..elimden gelirse yardıma her türlü devam..
şilt için ayrıca teşekkür,bi de popularite alıyım:D

Son düzenleme:
o dediğin şey nasıl veriliyorsa tarif et itin köpeğin olsun.birde ledin neden sürekli yanıp söndüğünün gerçek sebebini buldum.elimdeki ledin cinsi böyle galiba kırmızı bi led sürekli yanmıyor yanıp sönüyor.yeşil led taktım o normal yanıyor.

konunun üzerinden bayağı bir süre geçmiş, ben de bişeyler katayım.
PIC16F877A harici bir osilatör ihtiyacı duyar, 16f628a gibi dahili bir osilatörü yoktur.
Mikrodenetleyiciyi (mcu) devrenizde kullanmak için;
1.Osilatörü
2.Besleme gerilimini
3.Şart olmasa da Mclr ucuna dikkat etmek lazım.
Vdd uclarına +5V bağalayıp, Vss uçlarını ise şaseye(+5V'un eksisi) bağlanır.

Forum istatistikleri

Konular
128,200
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri