1 delta ekran ile 2 adet plc yi haberleştirme?

Gdlsstrtl

Üye
iyi günler
elimde 1adet delta marka dop-b10s marka ekran ile 2 adet fatek marka plc mevcuttur. ben bu 2 plc ile bir ekranı haberleştirmek istiyorum. acaba bu mümkünmüdür? mümkünse nasıl yapabilirim?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

DOP-B10S615 model ekranlarda 3 ayrı seri COM port bulunur.
Ayrı portlardan ayrı ayrı PLC'leri kontrol edebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

iyi günler
cevabınız için teşekkür ederim.

3 adet com port derken yani 3 adet plc ile haberleşebilir miyim? peki 1 ekran ile en fazla kaç plc haberleşebilir. bir profi bus veya can bus sistemi ile daha fazla plc ile haberleşmek mümkün müdür acaba?

Merhaba,

3 farklı porttan 3 ayrı RS-232 ile haberleşen kontrolörle haberleşebilirsiniz.

Eğer kontrolörleriniz RS-485 haberleşme fonksiyon ve donanınımına sahipse çok daha fazla sayıda cihazla, farklı istasyon adresleri tanımlayarak haberleşebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

sorunuzun cevabı bu dosyanın içinde vardır.

peki 1 dop iki plc kullanarak dop üzerinden tek butonla bu iki plc yi aynı anda kontrol etmek mümkün müdür?

Ekli dosyalar

• HMI - 3 PLCs.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 100
Moderatör tarafında düzenlendi:
Panele 2 adet Plcden veri aktarabilirsiniz. Fakat 2 cpunun haberleşmesini OPC,MODBUS veya başka bir iletişim protokolü ile yaparsanız problem olmaz. ( Fatek hangilerini destekliyor araştırmak lazım ).
Aksi halde Plcleride direk haberleştirme imkanınız olmaz.
- Cpu 1 işlem yaparken Cpu 2'nin ne işlem yaptığını görmek istiyorsanız tabi.
- İşinizde Proses yoksa kullanabilirsiniz.

Panele 2 adet Plcden veri aktarabilirsiniz. Fakat 2 cpunun haberleşmesini OPC,MODBUS veya başka bir iletişim protokolü ile yaparsanız problem olmaz. ( Fatek hangilerini destekliyor araştırmak lazım ).
Aksi halde Plcleride direk haberleştirme imkanınız olmaz.
- Cpu 1 işlem yaparken Cpu 2'nin ne işlem yaptığını görmek istiyorsanız tabi.
- İşinizde Proses yoksa kullanabilirsiniz.
Arkadaş burada fatek Hmı ile tek buton üzerinden 2Plc ye direk bilgi yollamak istemiş (anladığım kadarıyla) bu yapılamaz ama farklı yollardan yapma imkanı var CPU 1 ye yollar oradan alınan bilgi ile panel üzerinden CPU 2 ye ulaştıra bilir ama zaman gecikmesi olur.

tek hmi üzerinden (KTP1200) birden fazla plc'yi (s7/1200) kontrol edebilir miyiz? hmi connection ayarlarında sadece tek plc ayarlayabiliyorum. diğer plc'yi de bağlayabilmem için ne yapılması gerekir? PUT-GET ile veri alışverişi yapıyorum da, ki gecikmeli oluyor her şekilde, örneğin plc1in taglarını giriyorum hmi'a ama plc2nin taglarını girdiğimde hata veriyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,953
Son üye
bavenes

Yeni konular

Geri