İstanbul\Kartal'da Ücretsiz PLC ve otomasyon Eğitimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yeni dönem kayıtlarımız başladı

Kartal Ş.Ö Hüseyin Ağırman Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nde Ücretsiz PLC ve Otomasyon Eğitimleri başlayacaktır. Kurslar Hafta içi akşam ve Hafta sonu Cumartesi günleri düzenlenecektir. Başlangıç Tarihi olarak Aralık 2007 veya Ocak 2008 düşünülmektedir.

Kursa dileyen herkes katılabilir. Öğrenci olmak gerekmiyor.

En az ilkokul mezunu olmak ve kursa katılmaya engel bir sağlık problemi olmaması kursa katılmak için yeterli ayrıca İstanbul'da ikamet etmek gerekli

Kurs boyunca 264 saatlik eğitim verilecektir.

Kayıt ve ayrıntılı bilgi için okul aranabilir Tel: 0216 306 50 02 ilgili md yrd İsmet CANŞİLİ

[email protected] adresine mail atabilirsiniz 0 532 461 01 29 arayabilirsiniz

[email protected] adresine mail atarak ön kayıt yaptırabilirsiniz

Kurs sonunda başarılı olanlara M. E. B. onaylı sertifika verilecektir. Kurslar uzman eğitmenler eşliğinde modern atelye ve laboratuarlarda uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Konu Başlıkları

• Elektrikte iş güvenliği ve ilk yardım
• Dijital elektronik
• PLC’nin genel tanıtımı
• Temel Seviye PLC komutları ( S7-200 )
• İleri Seviye PLC komutları
• PLC ile analog kontrol
• Operatör panel programlanması ( TD-200 )

Yukarıda ifade edilen başlıklar eğitim içeriğini oluşturmaktadır. Bu konulara aşağıdaki konular da eklenerek eğitim içeriği daha da zenginleştirilmiştir.

• Elektrik kumanda devre tasarımı
• Asenkron motor sürücülerinin programlanması ( Micromaster )
• Temel seviye elektropnömatik
• Temel seviye S7-300 eğitimi
• Proje Çalışmaları

Kurs saatlerinde üç alternatif bulunmaktadır.

Hafta sonu
Cumartesi Pazar günlerive hafta içi bir akşam toplam 20 saatlik eğitim yapılır. 13 haftada tamamlanır

Hafta içi akşam
Mesai saatleri sonrası haftada 20 saatlik eğitim yapılır. 13 haftada tamamlanır

Yoğun program
Hafta içi 3 akşam hafta sonu Cumartesi olmak üzere haftada 20 saatlik eğitim yapılır. 13 haftada tamamlanır tamamlanır.

Üç seçenek için de öğrenci kabul edilmektedir. Bir grupta 18 kişi oluştuğunda eğitim başlayacaktır. Ancak eğitimlerin Aralık sonu veya Ocak ayında başlıyacağı tahmin edilmektedir.

plc kursumuzda kullandığımız plc deney setlerimiz kendi tasarımımızdır...

Plc laboratuarımızda modern deney setleri ve eğitim koşulları altında kursiyerlerimize eğitim verilmektedir...

Ekli dosyalar

• plclab copy.gif
    plclab copy.gif
    199.3 KB · Görüntüleme: 30
  • PIC_0029.JPG
    PIC_0029.JPG
    47.6 KB · Görüntüleme: 22
Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşım bu kurslar sürekli düzenleniyormu yoksa sadece kısa bi süre içinmi geçerli

Sürekli düzenleniyor. Ancak kontenjan sınırlı Ocak ayı kontenjanı doldu. Bundan sonraki kur Nisan Ayı içersinde açılacak.

oncelıkle boyle bır kurs duzenledıgınız ıcın sıze tesekkur ederım kursları avrupa yakasında duzenleme gıbı olanaklarınız yokmu

mrb pendikte oturuorm size yaknm ve acil bu eğitime ihtiyacım var ücretli yada ücretsiz bu konu hakkında size ansıl ulaşırım bana msj atarmısınz teşekkr ederim iyi günler

tarihte 2007 ve 2008 dior ama biz 2009 dayız biraz geç olmadı mı?

mesaj atılma tarıhı 2007 ..

boyle calısmaları beklıyoruz.. ozellıkle hafta sonu olursa kocaelınde elektrık muhendısı ogrencısı olarak katılmaya calısırım ...

sn. faruk gunduz bu plc kursu her sene belli aylarda yapılıyo mu?? ben kartal da oturuyorum da..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,130
Kullanıcılar
449,847
Son üye
AhmetK06

Yeni konular

Geri