ehliyal

Üye
İŞKUR a iş için müracat ettik, aha bak orada binlerce iş ilanı var seç beğen çalış(!) sebatsız ve doğrucu davutluğumuz dolayısıyla , bir firmada üç aydan fazla çalışmak kariyerimi çiziyor, haliyle listede adı geçen firmaların en az 10 unu kokuttuk. Belki suç bizdedir, birazda diğerlerini deneyelim diye iş müracaAtına gittik. Hepsinde standart formlar- kaç yıl tecrübe kaç dil, kaç ünİversiteden sonra , çok kurnazcılık oynayan, yalakanın biri, bir sıfatla şöööyle bir kantardan geçirir, kendini ağırdan satar. oysa iş şerefsizlik, pislik alçaklık dolu olduğu için yol geçen hanına dönmüştür. bir giren birde girmeyen pişmandır ama size ağırdan satmaya gayret ederler. ilk gün gözünüz fal taşı gibi açılır. iş buldum derken yağlı kazığa oturmuşunuzdur. zaten sebatsızsın belki acaba larla falan biraz gidersiniz . ki üç ayda ömrünüzün üç yılı gider. bu arada yeni işler bakmaya başlarsınız el altından, üçret mi? ulan! elime ne s.. tın ki yüzüne ne süreyim? bu işkur ilanlarına sakın aldanıp da vaktinizi, dolmuş paranızı, umutlarınızı, mazutunuzu boşa harcamayın. oradaki tüm firmalar işçi alıyormuş gibi yapıp, devletin resmi kurumu üzerinden reklam ve teşvik koparma peşindeler inanmayı!!!!!, haa inanırsanız inanın! ben tecrübemi aktardım, bunca sahtekarın olduğu bu ülkeyi her halde allah koruyor ki batmıyor..

Son düzenleme:
Benzer sıkıntıları 15 seneden fazla bir zaman önce bende yaşadım arkadaşım. İşkur'un gönderdiği firma yetkilisi görüşmede sürekli yokuş yapıyor bende inatla herşeye tamam dedim adam en son dayanamadı arkadaş işe alınacaklar belli kusura bakma demesin mi ! Siz dalga mı geçiyorsunuz vaktimizi neden boşa harcıyorsunuz umutlarımızla neden oynuyorsunuz dedim. Vazgeçersiniz diye düşünmüştüm demez mi pişkin pişkin !
Amma velakin sıkıntılar çekilmeden rahata ulaşılmıyor bu da benden size nasihat olsun...

firma olarak bizde işkura ilan verdik
ama çalışmak için gelenler ... çalışmaya değil vakit öldürmeye çalışmadan kazanmaya gelmiş gibiler
bende istanbul dışından usta kalfa vs personel getirip ev tuttuk ve orada kalıyorlar
sürekli çalışmayı düşünen ve sorumluluk alabilecek meslektaşlarımız varsa bekleriz
herşey ortada

elektrik mesleğini bu hale getirenler hepimiziz
ama....
öncelikle yevmiyeli , götürü iş yapanlardır
günü kurtarmak için on liralık işi 3-5 e yapanlardır.
vasıfsız bir inşaat işçisi bile 100 lira deyip 90 a zor bulunurken
benim 10 lira dediğim işi 4 liraya yapanlardır
kaçak eleman çalıştıranlardır
kablo rengine kesitine dikkat etmeyen elinde ne varsa sarı yeşile faz maviye toprak vs verenlerdir.

İşin iyisinin alt tabakaya düşmesi imkansız. Bakan vekil genel müdür şube vali il ilçe başkanlığı referansıyla girilir. Yada biryerde tatmîn edici bir iş varsa ustanaşı posta başının yakınları tanıdıkları merkezden çevreye doğru onlar iyice doymadan tabanın iş bulması imkansız. Adam iyi elemanını çıkarmaz yiyi işi kimse bırakıp gitmez yeni iş yeri ılması neredeyse mucize son zamanlarda birkaç çiy köfteci açılıyor bulguru biberi şişir yufkanın arasına azıcık marul narekşisi rulo yap sar sar yükle az zaman sonrada bir uçtan kapanmaya başlayacak Bende rakip olarak ekmek arası yeşil burger açmayı tasarlıyom)) işin de işçinin de cacığı çıktı. Boşta iş varsa işin kötüsüdür çoğunlukla işçi varsa işçinin kötüsüdür. Ne o işin patronu iyi niyetli nede iş arayanı birbirini yolma gayesi olunca sıkıntı ondan çıkıyor. Zamanenin adam gibi patronuda yok işçiside biri köle arıyor öteki çalışmadan yeme peşinde

iş kur a bende bende bir ara başvurdum beni yolladılar 2 3 yere çok güldüm komik insanlardı ben once şaka yapıyolar sandım ama ciddilermiş bu reha muhtarın haber sunması gibi

asgari ücret yol yemek bana ait cumartesi dahil 6 gün çalışma çalışma saatleri ise sabah 8 akşam 7 :D bende bulursanız çalışacak banada adam lazım 3 5 bana yollayın dedim :D sonra gittim pazarda oyuncak sattım

diger firmalarda çok iyi değil ama su an bende bir iş verenim ancak 10 kişi geliyor 1 tanesi anca bu işi seven merak eden insan çıkıyor kalanlar telefon alayım sosyal ağlara gireyim akşam gezeyim gün bitsin diye ugraşan insanlar

merak ediyorum bundan 15 yıl kadar once ustam gün gelecek elektrikçiyi mumla ararayacaklar demişti simdi o zamanlardayız diye düşünüyorum peki bir 15 yıl sonra ne olacak

15 yıl sonra ben emekli olurum ne yaparlarsa yapsınlar :D ölüm var birazda torun severim ne yapayım 25 yıldır çalışıyom bitmedi iş :D

kalın şağlıcakla

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,250
Kullanıcılar
450,065
Son üye
4r4wn

Yeni konular

Geri