çift tahrik konveyör

kaslan

Üye
400 metre uzunluğunda zincir konveyör hattı var çift tahrik edilecek sinamic v 20 kullanılmaktadır motor hızları redüktör milinden enkoder yadımı ile kontrol edilmektedir pıd yazılarak kontrol edilmeye çalışıyoruz fakat motorlar zincir arasında gerilme oluyor reduktorun baglı oldugu mekaniğe gerdirme sensoru koyduk
1 cm lik mesafede gordugunde motroun hızını yarıya düşürerek eşitlemeyi sağladık şöyle bir sorunla karşılasıyoruz motorun hızı dusutugunde ora kısımlarda konveyeor duruyor durup kalmak işlemi yapıyor ve buda sıkıntı oluyor yardım edermiziniz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plcden çıkış 0 lanıyor mu. invertörün minimum hızından düşükse invertör çıkışı kesebilir. omron v1000 de yaşadım ben bunu.

cıkış sıfırlanmıyor plc içinde min 5 Hz altına inmiyor

tekstil makinalarında çok uzun mesafe kumaş çekilir bu makinalarda iki motor arası terazi vardır öndeki motor sabit hızda döner yani çekici motor diyelim arkadaki motorda terazinin pozisyonuna göre yavaşlar veya hızlanır bu motorada besleyici motor diyebiliriz böle bir sistem kurursanız sorunsuz çalışır arada terazi veya ona benzer bi ekipman olmalı ben yakın zamanda 550 metrelik bir sipral makinası yaptım bundada çift tahrik motoru var ve arada iki motorun farkını alan ağırlıklı bir gergi sistemi var yaklaşık 3metre boyunda bu şekilde çalışıyo

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri