:)çiftçi işini bılıyor çiftçi olmak varmış

tekin126

Profesyonel Üye
geçen bir köye telefonla motor kumanda takmaya gıttım kahvede adam okey oynarken tarlasındakı motorunu açtı saat kurdu 3 saat çalış kapan gıbısınden:)o anda duşundum çiftçiye iyilikmi yapıyoruz kotulukmu kumanda sayesınde adam tarlaya gıtmıyor motorunu çalıştırıyor sulama yapılıyor ama başka işlerde vardır tarlada mutlaka o işler ertelenıyor bır okey oynama yuzunden:)

3 kuruş fazla kazanmak için milleti zehirliyorlar tabiki çiftçiler işi biliyor hemde çok. ezberlemişler artık kendilerine yarayan kimyasalları.

bu da ayrı bir konu tabi .

o konuyu bılemem gunahları boyunlarına ama gerçek şuki kahveden çıkmadan tarla sulanıyor terlemeden yorulmadan iş bıtıyor karşiliği az çok o konuda bıldığım yok:)

Sn. tekin126 ne yazıkki çiftçiler bu foruma girmeyecekleri için bu yorumlara olumlu yada olumsuz cevap verme şanslarıda olmuyor. Çiftçilik konusunda ne kadar bilginiz var bilmiyorum ama; şunu bilinizki sizin taktığınız telefonla kumanda sadece start-stop butonlarının işini görüyor. İşin bu kısmı çiftçiyi zaten yormaz. Sizin kumanda o sulama borularının yerleştirilmesi ve belli aralıklarla yerlerinin değiştirilmesi işini yapıyormu...? Dahası ve işin asıl ağırlığı tarlanın ekime hazırlanması ve ekilmesi evrelerinde neler yapılıyor biliyormusunuz. İşin özü çiftçi olmak o kadar kolay değil... Tabi toprak ağasıysanız ve çalşmadan, başkalarını (marabaları :) ) çalıştırarak kazanıyorsanız o zaman başka....

sayın ertek68 konuyu saptırıyorsunuz:) benım demek ıstedığım bızım yaptığımız çiftçinin işini kolaylaştırmak her çiftçi bu duşuncede değil bunuda belırteyım biz işlerını kolaylaştırıp iş yukunu azaltalım duşuncesındeyken adamlar kahvede al kızı ver papazı oyun oynuyor:) tarlayada gıtmeden tarlasını suluyor kahvedekı çiftçi vatandaşin yaptığını gorunce ben kendımı sorguladım acaba çiftçiye ıyılıkmı yapıyoruz yoksa kotulukmu ha şunuda soylıyeyım bır karış toprağım yok:)toprak ağası değılım ama ziraatçiliği desteklemek için elektronik cihaz olarak ne gerekırse yaparım yeterkı türkiye toprakları çöl olmasın:)derdımı amacımı umarım anlamışsınızdır hayırlı gunler dılerım

ilave sözum :)çiftçi bu foruma girmıyor demışsınız bunda yanılıyorsunuz tarlada internete gıren senden benden kalıte PC kullanan çiftçi gordum tanıdımda:)

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri