Üniversal motor arıza nedenleri ve kullanımındaki hatalar nelerdir

Üniversal motorlardaki arıza nedenleri ve kullanımındaki hataları öğrenmek istiyorum

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Ortamdaki toz ve pislik yastık sargı üzerindeki verniği aşındırır ve en çok burada bobin kısa devresi olur. Çözüm arada bir bobinleri verniklemek veya epoksi reçine ile kaplama

Sigortasız kömür kullanımında kolektör üzerinde ciddi hasarlar oluşur. Çözüm sigortalı kömür olabilir

Kolektör üzerinde doğal aşınma veya yan sanayi kömür kullanımına bağlı aşınma.

Darbeler zorlamalar kablosundan asılmalar trifaze ye sokmalar gibi kullananın hayvanlık derecesine bağlı bozulmalar. Çözümü patrona fişteklemek.

Aklıma gelen bunlar. Öğrenip napacaksın? Biz öğrendik ve birşey yapamadıkta ondan merak ettim.

Son düzenleme:
Ortamdaki toz ve pislik yastık sargı üzerindeki verniği aşındırır ve en çok burada bobin kısa devresi olur. Çözüm arada bir bobinleri verniklemek veya epoksi reçine ile kaplama

Sigortasız kömür kullanımında kolektör üzerinde ciddi hasarlar oluşur. Çözüm sigortalı kömür olabilir

Kolektör üzerinde doğal aşınma veya yan sanayi kömür kullanımına bağlı aşınma.

Darbeler zorlamalar kablosundan asılmalar trifaze ye sokmalar gibi kullananın hayvanlık derecesine bağlı bozulmalar. Çözümü patrona fişteklemek.

Aklıma gelen bunlar. Öğrenip napacaksın? Biz öğrendik ve birşey yapamadıkta ondan merak ettim.
Meslek lisesi endüstriyel otomasyon bölümünden yeni mezun oldum elektrik motorlarına ve süpürge motorlarına ve süpürgelere meraklı olduğum için ve stres dağıtmak için cihazları parçalarını söküp tekrar birleştiriyorum . Bunca zaman aldığım ikinci el süpürgelerden yanık kokusu geliyordu elekrik motoru arızalarını az çok biliyorum ama farklı bilgiler de alabilir miyim diye sordum bu soruyu

Forum istatistikleri

Konular
128,209
Kullanıcılar
449,988
Son üye
hmos23

Yeni konular

Geri