Örnek Siemens S71200 web server uygulaması

Mesut

Onursal Üye
Onursal Üye
Siemens S71200 plc ile yapmış olduğum web server uygulama dosyası ek'tedir.
İlgilenen arkadaşlara faydalı olması açısından paylaşıyorum.

2 saat kadar inceleyip denemeler yaptım, bunun sonucunda dikkatimi çeken ayrıntılar ;

Tepki süreleri gecikebiliyor, sayfadaki butona basmanız ile ilgili çıkışın aktif olması bazen 2-3 saniyeyi buluyor, ayrıca sayfayı yenilemedikçe değişiklikler ekrana yansımıyor.

Otomatik sayfa yenileme özelliği var, bu özelliği aktif edince, bir kaç yenileme işleminden sonra bazen sayfa hata verebiliyor.

Şahsi fikrim, zorunlu olmadıkça uygulamada tercih etmeyeceğim bir özellik.

Tespitlerimde yanıldığım veya daha stabil çalışması için yapılması gereken ilave ayarlar varsa, bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarımız görüşlerini yazarsa sevinirim.

webserver_1.jpg

webserver_3.jpg

webserver_2.jpg

Ekli dosyalar

• Tiaportal_V14-SP1.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 120
  • webserver.rar
    69 KB · Görüntüleme: 120
Son düzenleme:
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba
bir laptop wifi üzerinden internete bağlı. Cpu mu da ethernet kablosunu ile bu laptop abağladım web server tik ini aktif ettim ve cpu yuklemesi yaptım. Ancak tarayıcıdan ıp adresını yazdığımda bağlanamadım. neden olabilir.

Elinize sağlık.Web server i hangi programda tasarladınız ?

merhaba bende web server tasarlamak istiyorum kaynak(video,pdf,vs.) konusunda yardımcı olur musunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri