Kontrol Kalemi

En Sık Karşılaşılan Arıza Kodları

En Sık Karşılaşılan Arıza Kodları

  Bosch Termoteknoloji, genel olarak ısıtma-soğutma teknolojisi ve sıcak su çözümleri içeren faaliyetlerden sorumludur. En son teknolojik detayları ile hizmet veren uluslarası markanın dünya çapında sağladığı yenilikler, devrim niteliğindeki trendleri belirler. Özellikle kombi ünitelerinin performansını, sesini, verimini ve işleyişini test edip geliştiren Bosch Termoteknoloji, güçlü bir marka olmasıyla kullanıcısına güven verir. Bosch mühendislerinin özenle çalıştığı kombi arıza nedenlerinde gözlemlenen davranış ve performans ölçümlerinin ardından modern tasarımı modüler esneklikle birleştirerek daha dekoratif ve kaliteli ürünler sunar. Bölgesel olarak sağladığı geniş çapta yetkili servis ağı ile kombi arıza problemleri konusunda kullanıcılarına destek veren Bosch Termoteknoloji; kullanıcı dostu arıza kodlarına karşı geliştirdiği işlemleri, eğitimli personelleri ve tecrübesi ile daima kullanıcısının yanındadır.

  Bosch Termoteknoloji Kombi Arıza Kodları ve Çözümleri

  Çağdaş tasarım ve yüksek kaliteli malzemelerle yenilikçi teknolojiyi barındıran kombilerin kullanıcı dostu arıza kodları oluşan sorunları daha pratik bir şekilde çözmeye yardımcı olur. Bosch Termoteknoloji yeni nesil kombi ürünleri için geliştirdiği arıza kodları ile hayatı kolaylaştıran önerilerde bulunur. Genel olarak en sık karşılaşılan kombi arıza kodlarını ise aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  CE Arıza Kodu

  Kombi tesisatında özellikle kış dönemine geçişlerde ilk kullanım esnasında hava oluşması sebebiyle, su basıncının düşük olduğunu gösteren kombi arıza uyarısıdır. Su besleme vanasını açarak, vana üzerinde bulunan basınç göstergesi uygun aralıktaki basınca ulaşana kadar su ilave etmeniz gerektiğini belirtir.

  C4 Arıza Kodu

  Defransiyel basınç kapalı durumdayken açılmadığı için oluşan arıza kodu teknik servis desteği ile çözmek mümkündür.

  C6 Arıza Kodu

  Voltaj düşüklüğünde fan çalışmadığında oluşan arıza kodu teknik servis desteği ile çözmek mümkündür.

  C7 Arıza Kodu

  Voltaj düşlüğü nedeni ile fan çalışmadığı için oluşabilmektedir. Yetkili servise başvurulmalıdır.

  b2/b3/b4/b5/b6/b7 Arıza Kodu

  Kombinin elektrik sisteminde oluşan bir arızadan kaynaklanan b kodları için teknik servisten destek alınması önerilir. Kombi içerisindeki bellek  verilerin doğruluğu değişmiş olabileceği için kontrol edilmesi gerekir. B kodlu kombi arıza oluştuğunda yönetim panelinden “Menü 2” bölümüne giriş yapmanız ve bu bölümde + ve – tuşlarını kullanarak “00” seçmeniz gerekir. Böylece cihazın tüm ayarları silinerek, kombi arıza nedeni giderilir.

  F0 Arıza Kodu

  F0 kombi arıza çeşidinin nedeni dahilidir. İlgili tesisat tuşuna en az 5 saniye basılı tutup serbest bıraktıktan sonra cihaz yeniden çalışmaya başlar. Arızanın devam etmesi durumunda yetkili teknik servis ile iletişime geçmeniz önerilir.

  F1 Arıza Kodu

  Elektrik şebekesinde oluşan dalgalanmalardan dolayı mevcut veri yapısındaki bozulmalar F1 kombi arıza kodunu oluşturur. Bu durumda sistemi “Menü 2” üzerinden “00” seçerek yeniden başlatmak gerekir. Bosch Termoteknoloji daha kısa sürede, kombi arıza çözümleri için kullanıcı dostu ve basit önerilerle gidermeyi hedefler.

  Fd Arıza Kodu

  Kombi üzerindeki tuşlara 30 saniyeden daha uzun süre basılı tuttuğunuzda bu kombi arıza kodu ile karşılaşırsınız. Kodun sebebi mevcut yönetim paneli tuşlarının takılması durumunda farklı sorunlar oluşturmaması içindir. Ana tesisat tuşuna 3 saniye basılı tutmak, bu arızanın giderilmesine yardımcı olur. Arızanın devam etmesi halinde teknik servis ile iletişim gerekir.

  P Arıza Kodu

  Kombinizin dışında takılan ek cihazlar tanımlanmadığında P arıza kodu ile karşılaşırsınız. Kombi cihaz tipi tanımlanmadığında oluşan kombi arıza kodu için “Menü 1” üzerinden ayarlama yapılması gerekir. Bosch Termoteknoloji kombiler için tasarlanan ek ürünler için yetkili satıcılar ile iletişime geçebilirsiniz.

  A2 Arıza Kodu

  Yanma odasının sıcaklık sensörü ile ilgi problem oluştuğunda A2 hata kodu ile karşılaşırsınız. Atık gaz borusunun durumu kontrol edilmelidir. Kısa sürede doğru ve sağlıklı bir çözüm için yetkili servislere başvurabilirsiniz.

  Hayatı Kolaylaştıran Bosch Termoteknoloji Kombi Gösterge Paneli
  Bosch Termoteknoloji kombi sistemleri, kullanıcıların daha verimli enerjiye ulaşmaları için çok daha kısa sürede en ideal sıcaklığa rahatlıkla ulaşmalarını hedefler. Estetik tasarımı ile dekoratif özelliklere sahip olan kombilerin kombi arıza göstergeleri cihazı daha kolay yönetmeyi mümkün kılar.  Bu sayede tuşları en kolay şekilde yönetmek ve tüm ayarları basit adımlarla tamamlamak mümkündür. Bosch Termoteknoloji, hayatınıza değer katacak devrim niteliğinde yenilikçi teknoloji çözümleri üretir.

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ