Kontrol Kalemi

ABB Ability™ elektrik dağıtımını, Endüstri4.0 için daha güvenli, daha akıllı ve daha güvenilir hale getirdi.

ABB Ability™ elektrik dağıtımını, Endüstri4.0 için daha güvenli, daha akıllı ve daha güvenilir hale getirdi.

  Dördüncü Endüstriyel Devrim, dijital sistemlerin, haberleşme ağlarının ve büyük ölçekli veri analizlerinin iş hayatı ve üretim süreçleriyle hızla bütünleşmesiyle birlikte onların kendi kendini devam ettirebilmesine ve daha verimli hale gelmesine olanak sağlayarak çalışma şeklimizde gerçekleşecek önemli bir dönüşümü müjdeliyor.

  Bu yeni cesur dünyada, etkin dijitalleşme, performansı artırmanın en önemli anahtarıdır. ABB Ability™, ABB dijital cihazlarını, ekipmanlarını, çözümlerini ve dijitalleştirme hizmetlerini bir araya getirerek endüstriyel dijitalleşmede önemli bir atılım gerçekleştirmiştir.

  ABB’nin Elektrifikasyon Ürünleri bölümü başkanı Tarak Mehta, şunları söylemiştir: “Yazılım, makina ve elektrik mühendisliğinde lider bir firma olarak insanlar ve ekipmanlar arasında 40 yıldan uzun bir süredir bağlantı kuruyoruz. ABB Ability™ için elektrik dağıtımı alanında, dijitalleşmeye ilişkin bir dizi kilit unsur bulunmaktadır: Ürün seçimi, yapılandırması ve sipariş yönetimine ilişkin dijital bilgi veya araçlar sağlayarak müşterilerimizin bizimle iş yapmalarını kolaylaştırmak; özel çözümlerin aynı alan içinde daha fazlasını yapabilmesi için ürün ve sistemler arasında bağlantı ve entegrasyon da dahil olmak üzere işlevselliği artırmak; ve nihayet en önemli fırsat olarak tüm tesis veya elektrik sisteminin verimliliğini artırmaya yönelik izleme ve öngörücü bakım için uzaktan hizmet sunmak.”

  ABB Ability Electrical Distribution Control System de dahil olmak üzere, elektrik dağıtımında, otomasyonda ve eMobility’deki gelişmelere destek veren bir dizi ABB Ability™ teklifleri bulunmaktadır; otobüsler ve binek otomobiller için EV (elektrikli taşıt) şarj istasyonları, dijital anahtarlama donanımları ve veri merkezi çözümleri.

  ABB Ability Electrical Distribution Control System, bir elektrik sistemini izlemek, optimize etmek ve kontrol etmek için tasarlanmış yenilikçi bulut-bilgi işlem tabanlı bir platformdur. Sistem, bir tesisin elektrik ekipmanlarını Nesnelerin İnternetine bağlar ve ABB’nin devre kesicilerinin dahili algılama ve bağlantısından yararlanarak toplam işletme maliyetlerini %30’a kadar düşürebilmek için bilgi ve kontrol işlevleri sağlar. 2016 yılında Hannover’de Ekip SmartVision olarak piyasaya sürülmüştür ve ABB Ability platformu altında elektrik dağıtım çözümünün daha geniş bir potansiyelini karşılayacak şekilde yeniden isimlendirilmiştir.

  ABB’nin Electrical Distribution Control System platformu ayrıca raporlama fonksiyonları, dokümanlara anında erişim ile varlıkların uzaktan teşhis edilmesi gibi özelliklerle bakımın daha basit ve daha etkili olmasını sağlar. Cihazların hızlı bir şekilde devreye alınması ve entegrasyonu için panolar sadece on dakika içinde çevrimiçi hale getirilir.

  Ana dağıtım teklifi kapsamında ABB, akıllı enerji, ana dağıtım anahtarlama panosu çözümü ve System pro E power’ı da kullanıcıya tanıtacak. 6300A’e kadar anma akımı ve 150 kA’ya kadar kısa devre akımı ile System pro E; koruma dereceleri, formlama çeşitleri ve elektriksel karakteristikler açısından elektrik tesisatının tüm gereksinimlerini, en yeni uluslararası standartlara uygun olarak ve ABB’nin alçak gerilim ekipmanı ile birlikte ortaya çıkardığı mükemmel sinerjiyle kolayca karşılayabilir.

  Dijital perspektifin büyük bir kısmı, küresel bilgi ekonomisinde önemi her geçen gün artan veri merkezlerinden oluşur. Mehta sözlerine şu şekilde devam etmiştir: “Veri merkezlerinde, ortalama bir ofis binasına göre ayak kare başına 30 kat daha fazla güç tüketilirken ve elektrik maliyetleri hızla artarken, etkin güç koruması için büyük bir talep mevcuttur. Günümüzün veri merkezleri esnek olmalı ve endüstri değişikliklerine, özellikle depolama açısından giderek artan talebe, kolayca uyum sağlayabilmelidir.”

  MNS-Up çözümü, güç dağıtımı ve UPS’i tek bir kompakt sistemde bir araya getirerek sunar. MNS-Up, alan israfına neden olan kabloları ve iri cıvataları ortadan kaldırmak için denenmiş ve test edilmiş yenilikleri bir araya getirmiştir. Hem veri merkezleri hem de uluslararası menkul kıymetler borsaları gibi sıfır kesinti gereksinimi olan ve kritik öneme sahip diğer tesisler için özel olarak geliştirilen MNS-Up, ABB’nin Conceptpower DPA 500 UPS özelliğini taşır. Her model aynı zamanda dağıtılmış paralel mimari kullanır, dolayısıyla sistemin başka yerindeki arızalardan yalıtılmıştır ve bu şekilde arıza sürelerinin azaltılması sağlanır.

  ABB, 24kVa kadar birincil dağıtım için hava izoleli şalt cihazı olan ZS8.4’ün yeni dijital versiyonunu tanıtıyor. Bu son yeniliklerle ABB AbilityTM şalt cihazları portföyünde, kompakt bir ring devreden, çok daha kompleks güç dağıtım sistemlerine kadar geniş kapsamlı uygulamalar için evrensel bir çözüm sunmaktadır.

  ABB, Dijital şalter ürün yelpazesini tamamlamak için, iklim dostu ZX2 AirPlus’ın aynı emniyet ve güvenilirliği koruyarak dijital alternatifi olan ABB AbilityTM ZX2 Digital’i de piyasaya sunacak. Birincil dağıtım anahtarlama donanımı için uygun olan ZX2, elektrik dağıtım şebekelerinin tek ve çift bara konfigürasyonlarındaki zorlu uygulamaları için idealdir.

   

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ