Kontrol Kalemi

AMSTERDAM’DA “EUROPEAN UTILITY WEEK” KONGRE ve FUARI’NDA, TÜRKİYE KONUŞULDU.

AMSTERDAM’DA “EUROPEAN UTILITY WEEK” KONGRE ve FUARI’NDA, TÜRKİYE KONUŞULDU.

  Enerji sektörünün önemli buluşma noktası olan, HHB EXPO Fuarcılık’ın Türkiye partneri olduğu Synergy Events tarafından organize edilen“European Utility Week” kongre ve fuarı 4-6 Kasım 2014 tarihleri arasında Hollanda’nın başkenti Amsterdam RAI Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

  IMG_6734

  Söz konusu European Utility Week fuarında; Türkiye oldukça geniş bir delegasyonla yer aldı. HHB EXPO tarafından organize edilen 3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı Kongre Başkanı olan Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Ugetam Ceo’su Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç, Kongre Başkan Yardımcıları Türkiye Enerji Vakfı Başkanı Hasan Köktaş ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji İşleri Genel Müdürü Dr. Zafer Demircan başta olmak üzere, 3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı Yürütme Kurulu Üyelerinden oluşan EPDK Kurul Üyesi Alparslan Bayraktar, Tedaş Genel Müdürü Mükremin Çepni, T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Barış Sanlı, ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşar Yardımcısı Serdar Çetinkaya, Gazbir Başkanı Yaşar Arslan, Elder Genel Sekreteri Uğur Yüksel ve Tüsiav Başkanı Veli Sarıtoprak’ın yanı sıra EPDK, Tedaş, İgdaş, Tredaş, Kcetaş, Yedaş, Elektrik Dağıtım Firmaları, Ugetam, Türk Telekom, Ericsson, Aydem, AVD, VHS gibi kurum ve firmaların üst yetkilileri ve Sabah Gazetesi Ankara Genel Yayın Yönetmeni Osman Altınışık, Milliyet Gazetesi Editörü Ömür Ünver ve TRT HD haber müdürü Mustafa Alp ise Türk Medyası olarak söz konusu etkinliğe HHB EXPO aracalığı ile iştirak etmiştir.

  Türk Bayrağı Amsterdam’da European Utility Week’te Dalgalandı.

  HHB Expo ve Synergy Events’in Türkiye partnerliği ve geniş katılımlı Türk Delegasyonun European Utility Week Kongre ve Fuarına iştirakleri doğrultusunda, yalnızca 4 ülkenin bayrağının asıldığı European Utility Week Kongre ve Fuarı etkinliğinde Türk bayrağımız dalgalandı.

  Dünyanın dört bir yanından katılımcılar Türk konuşmacıları dinledi.

  Türkiye’den, türk üretici firmaların standlı katılım gerçekleştirdiği, European Utility Week Kongre ve Fuarında; EPDK Kurul Üyesi Alparslan Bayraktar, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Barış Sanlı, EPDK Enerji Uzmanı Bilal Öğünlü, ELDER Genel Sekreteri Uğur Yüksel, İGDAŞ Dış Projeler Müdürü Dr. Veysel Türkel ve Turkcell M2M Ürünleri Birim Müdürü Dündar Özdemir’in kongre boyunca sunumları gerçekleşmiş olup, bu sunumlar dünyanın dört bir tarafından katılım sağlayan sektörün üst yetkililerince izlendi. Üç gün süren etkinlik de Türk Heyeti için ayarlanan ikili görüşmeler katılımcılar için bütün akıllı enerji sektöründeki paydaşlarla tanışmak ve bağlantı kurmak için ideal bir fırsat oldu.

  IMG_6727

  Liderler Zirvesi Etkinliği’nde Türk Heyeti

  Fuarın ilk günü, sektörün önde gelen karar verici 50 kişilik üst düzey isimlerin katılımıyla “Liderler Zirvesi” etkinliği gerçekleşmiş olup söz konusu etkinliğe ülkemizden 12 üst düzey yetkili iştirak etti. Yaklaşık 4 saat süren zirve de geleceğin dağıtılmış enerji sisteminin nasıl olacağı, dağıtım alt yapısı, hizmet işletmesi modeli ve bu modelin yeni ortama uyum sağlaması, tüketicinin ve üreten tüketicinin rolü ve gelecekte akıllı sistemlerin nerede olacağı gibi konular tartışıldı.

  T.C. Lahey Büyükelçisi Türk Heyeti ile buluştu.

  Fuarın ikinci günü, T.C. Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan ve T.C. Lahey Ticaret Müşaviri Tayfun Erkan tarafından European Utility Week Kongre ve Fuarı’na ziyaret gerçekleştirildi. Büyükelçi Sadık Arslan ziyareti esnasında Türk Delegasyonu ile uzun uzun sohbetler de bulunduktan sonra, ardından fuara katılan Türk firmaların standlarını ziyaret etti.

  İnovasyon Ödüllerinde Türk Jüri Üyesi

  European Utility Week Kongre ve Fuarı’nın ikinci gününde, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Yılmaz Çamurcu’nun jüri üyeliğini yaptığı, firmaların 4 farklı kategoride ürünlerini, yeniliklerini ve çözüm önerilerini sundukları yarışma kapsamında verilen “İnovasyon Ödülleri” sahiplerini buldu.

  3. Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı, European Utility Week’de tanıtıldı.

  Dünyada giderek artan enerji talebinin daha rasyonel kullanılmasına, akıllı sayaç politika ve stratejileri ile akıllı binaların otomasyon sistemlerine büyük katkı sağlayacak olan “3.Uluslararası İstanbul Akıllı Şebekeler Kongre ve Fuarı” Amsterdam’da tanıtıldı. 29-30 Nisan 2015 tarihleri arasında HHB Expo Fuar şirketi tarafından İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan ICSG İstanbul 2015 Kongre ve Fuarı tanıtımına ilişkin video gösterimi European Utility Week katılımcıları tarafından büyük ilgiyle izlendi. European Utility Week Fuar Direktörü Paddy Young, “bu sene hedef ülkemiz Türkiye pazarıdır ve buna çok önem vermekteyiz, biliyoruz ki Türkiye akıllı şebekeler ve akıllı sayaçlar konusunda önemli adımlar atmaktadır. Bu sene ki organizasyonumuzda Türkiye pilot proje konumundadır. Bu bağlamda, HHB Expo ile işbirliğimizi başlatmış olmaktan memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim”. Diye konuştu.

  Ericsson, Ernst&Young, Itron ve IBM Türk Delegasyonla buluştu.

  Fuar boyunca Türk Delegasyonu; Ericsson, Ernst&Young, Itron ve IBM ile buluşarak, firmaların yaptıkları sunumları ve demoları ilgiyle izledi. Akşamları ise heyet; Ericsson, Ernst&Young ve IBM tarafından gerçekleşen yemeklere katılarak söz konusu firmaların CEO’ları ve üst yetkilileri ile buluşma fırsatı buldu.

  Ayrıca üç gün süren etkinlikte Türk Delegasyonu, ABD Büyükelçiliği Ticaret Müsteşar Yardımcısı Serdar Çetinkaya tarafından ayarlanan, fuara katılan Amerikan firmaları ile ikili görüşmelerde bulundu.

  IMG_6722

  Türk Delegasyonu T.C. Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan tarafından ağırlandı.

  European Utility Week Kongre ve Fuarı kapsamında Amsterdam’a gerçekleşen ziyaretlerin son gününde , T.C. Lahey Büyükelçisi Sadık Arslan; ICSG İstanbul Kongre Başkanı Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç onuruna, Türk Heyetini rezidansında ağırladı.

  HHB EXPO, Önümüzde ki sene 3-5 Kasım 2015 tarihlerinde Viyana’da gerçekleşecek olan European Utility Week Kongre ve Fuarının tanıtım çalışmalarına şimdiden başlamıştır.

  Detaylı Bilgi İçin;

  İletişim:

  Gizem YÜCEL, Genel Koordinatör

  Mail : [email protected]

  Cep : +90 542 788 68 72

  Web : www.icsgistanbul.com www.hhbexpo.com.tr

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ