Kontrol Kalemi

ABB Dünya’nın ilk 3D Baskı Ofisini Tanıtıyor

ABB Dünya’nın ilk 3D Baskı Ofisini Tanıtıyor

  Akıllı bina çözümleri Dubai’nin yenilikçi konsept uygulamalarını destekliyor

  Güç ve otomasyon sektöründe bir dünya lideri olan ABB, Dubai’de dünyanın ilk 3D baskı ofis binası için uyguladığı akıllı bina teknolojisini tanıttı.  ABB bu projede aydınlatma kontrolü, paratoner, topraklama, aşırı akım koruması, ana ve  tali dağıtım panoları, anahtar-priz serileri ve kablo yönetim sistemlerini sağlamaktadır.
  Emirates Towers yerleşkesindeki eşsiz bina, Dubai Future Foundation’ın geçici ofisine ev sahipliği yapacak.
  ABB nin uygulamasını üstlendiği elektroteknik bina altyapı yönetimi KNX bina yönetimi iletişim protokolü ile kontrol edilecek ayrıca diğer iletişim protokolleri ile haberleşebilecektir. Aydınlatılan alanların, konfor ve rahatlık için parlaklık, renk ve renk sıcaklığı kontrolü uzaktan tabletle yönetilebilmesi sağlanmıştır. Ek olarak, KNX aydınlatma denetimi otomatik aydınlatma kontrolüne sahip olmayan bir binaya göre enerji tasarrufunu %25’e kadar arttıırabilir.
  ABB Bina Ürünleri Yöneticisi Mike Mustapha şöyle diyor: “Öncü bir teknoloji lideri olarak, ABB bu kilometre taşı niteliğindeki projede oynadığı rolle gurur duyuyor.  ‘Office of the Future’ geleceğin bina projeleri için bir vitrin proje, bizim teknolojimiz de bu projenin hedeflerine ulaşmasına; sezgisel arayüz ve olağanüstü tasarıma sahip aksesuarlar ise iç mekanların estetiğine katkıda bulunuyor.
  ”ABB geniş yelpazede bina türlerine, akıllı bina çözümleri, elektriksel koruma, kontrol sistemleri ve anahtar-priz serisi ürünlerini sunuyor, biz de çözümlerimizi çeşitli ihtiyaçlara göre özelleştirme yeteneğimizle gurur duyuyoruz.  Bu tutum, teknolojik stratejimizle birlikte yenilikçiliği yeni bir seviyeye taşıdı.”
  6 metre yüksekliğinde, 36 metre uzunluğunda ve 12 metre genişliğinde bir 3D yazıcı binayı inşa etmek için kullanıldı.  3D baskı ofis, özel bir çimento karışımı kullanılarak sadece iki hafta içinde inşa edildi.  Binanın enerji tüketimini azaltabilmek, doğrudan güneş ışığından korumak ve serin tutmak amacı ile güneşlik gibi pek çok yenilikçi özellik kullanıldı.

  [images cols=”five” lightbox=”true”]
  [image link=”5137″ image=”5137″]
  [image link=”5136″ image=”5136″]
  [image link=”5135″ image=”5135″]
  [image link=”5134″ image=”5134″]
  [image link=”5133″ image=”5133″]
  [/images]

   

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZ