topraklamayı prizden ölçme

speedok

Üye
topraklamayı prizden ölçmenin mantığı nasıldır böyle bi cihaz varmıdır varsa fiyatı hakkında bilgisi olan arkadaşlar varmı?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Benim veya Sn.Fahri YETİŞ'in yazılarını aratırsanız bulabilirsiniz.Topraklama ile ilgili bir soruma verdiği cevapta böyle bir cihaz bilgisi eklemişti

Güzel bir alete benziyor.. Eğer ölçümleri doğruysa ve çubuklu ölçümde yapıyorsa bayağı işimize yarar...

Çubuklu ölçüm yapmıyor.Doğrudan prize takarak ,topraklama ve PSC ( beklenir kısa devre
akımı ) ölçümü yapıyor.

peki arkadaşlar bu cihazı biz yapmaya çalışsak nasıl bi yol izleriz bu cihazın çalışma mantığı ve içindeki devreler neler olabilir elin japanı yapmış biz niye yapmayalım??

arkadaş olçü aletı al faz ile toprağı ölç veya bir prizde topraklamayla nötrü yer değiştir ve bir cihaz çalıştır bakalım ne olacak dene

faz - notr arası 220 v. faz toprak arası kaç v olursa topraklama yeterlidir?

bugün denedim 220 volt olctum topraktan. sanırım yeterli olması için notr e yakın olması lazım.

slm arkadaşlar bır eve bulaşık makınası alınmış evde topraklama yok sıfırlama yapsam cıhaza zarar verırmı.saygılarımla

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,955
Son üye
seggzsy

Yeni konular

Geri