Buzdolabı İçin Regülatör

fluenta

Üye
Merhaba arkadaşlar, özellikle yağmurlu havalarda oturduğum yerde sık sık voltaj dalgalanmaları oluyor. Benim ESCO ES-95 RX (Enerji Tüketimi: 0.35 kWh / 24 saat) büro tipi buzdolabım var ve bunu fazla da para harcamadan, bir regülatörle korumak istiyorum. Yaklaşık 50 TL' ye Tunçmatik Reguline 500 VA Röleli Regülatör alsam dolabımla birlikte sorunsuz kullanabilir miyim, yeterli olur mu? Bilgi amaçlı linkler aşağıdadır.

Buzdolabı:

ESCO ES-95-RX BÜRO TİPİ BUZDOLABI(SILVER) incelemesi, özellikleri, yorumları.

Regülatör:

Hepsiburada.com : Tunçmatik Reguline 500 VA Röleli Regülatör Monofaze Avr TSK0289 | Bilgisayar

Yardımcı olursanız sevinirim.

ilgili regulatörde kombiler için diyor. buzdolabının kompresörünün demeraj akımı , normal akımından 4-5 kat daha fazladır. dolayısı ile yetmeyeceği kanaatindeyin. bu cihaz düşük güçlü elektronik chazlar için kullanılabilir

ilgili regulatörde kombiler için diyor. buzdolabının kompresörünün demeraj akımı , normal akımından 4-5 kat daha fazladır. dolayısı ile yetmeyeceği kanaatindeyin. bu cihaz düşük güçlü elektronik chazlar için kullanılabilir

Teşekkür ediyorum. Asıl sorun demeraj akımı maalesef.

Ben aynı buzdolabına bilgisayarımın 1000 VA' lık UPS' ini bağlamıştım. Dalgalanmalarda regülasyon sağlıyor, elektrik varken dolabı rahatlıkla çalıştırıyor, demerajdan etkilenmiyor. Sadece şebekede elektrik yokken cold start yapmaya gücü yetmiyor, buzdolabı çalışmaya başladığı an yüksek demerajdan kendini kapatıyor. Şebeke geldiği an UPS de kendine geliyor ve sorun kalmıyor. Hatta dolap çalışırken elektrik gitse bile beslemeye devam edebiliyor, taa ki dolap durup, bekleyip yeniden çalışmaya başlayana dek.

Ben en iyisi kış aylarında buzdolabıma o UPS' i bağlayayım; hem regülatör, hem de dolap çalışırken şebeke gittiğinde dolap durup da tekrar çalışmak isteyene kadar besleyici görevi görür. :)

işin en güzeli daire girişine en az 10kw gücünde bi regulatör takmak. ama fyat 500 -750 tl arasında olacaktır :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri