S7 300 ile çamaşır makinası kontrolü

terdem

Üye
Selam arkadaşlar basit bir çamaşır makinasını S7 300 ile programlamak istiyorum ama ısı kontrolunü PLC ile nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımlarınız için teşekkür ederim...
Basit olarak, üç programlı (kısa yıkama 20 dk, uzun yıkama 45 dk ve sıkma 10 dk) ve 5 kademe ısı ayarlı ( 20, 35, 50, 75, 90 derece) olacak. Isı kontrolü için tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
5k NTC kullan sorunun bitsin

pt100 vb.. ile ölçmeyi, pid veya histeresiz ile de kontrol kısmını haledebilirsin. kolay gelsin

Selam arkadaşlar basit bir çamaşır makinasını S7 300 ile programlamak istiyorum ama ısı kontrolunü PLC ile nasıl yapacağımı bilmiyorum yardımlarınız için teşekkür ederim...
Basit olarak, üç programlı (kısa yıkama 20 dk, uzun yıkama 45 dk ve sıkma 10 dk) ve 5 kademe ısı ayarlı ( 20, 35, 50, 75, 90 derece) olacak. Isı kontrolü için tavsiyelerinizi bekliyorum.

hocam pic ile yapmayı denesene daha az maliyetli olur

ısı kontrolü için kullanabileceğin sensörler mevcut... Bildiğin sensörü kullan o programda (sanırım step7 simatic manager)... Sadece programda kalacaksa problem yok zaten işletmeyede sokacaksan piyasada ısı sensörleri var kullanabileceğin. İyi günler

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri