2 amfi çıkışına woofer bağlamak

arkadaşlar , ben tda 7294 ile iki tane amfiyaptım. bu amfinin çıkışlarına köprü olarak wooofer bağlamak istiyorum. olur mu? yani 1. tdanın (+) sı ile 2. tdanın (-) sini woofera bağlamak istiyorum. elektronikçilere sordum o amfi wooferı kaldırmaz dediler... bi yardımcı olur musunuz?

Olmaz onun farklı bir bağlantısı var.Devreyi baştan ona göre kurmanız lazım.Onun dışında woofer 8ohm ise bağlanır 4 ohm ise bağlanmaz tda7294 ler yanar.
Size tavsiyem subwoofer için transistorlü bir anfi yapmanız.

nasıl bi bağlantı yapmam gerekir. acaba bunun için bi amfi devresi tavsiye edebilir misin

Açıkçası subwooferler pek ilgi alanıma girmiyor ama öyle çok kaliteli birşeye gerek yok.Subwooferinizin markası modeli nedir ona göre birşey önerebilirim.

daha almadım. hani bi devreyi yapayım ona göre bişey almak istiyorum . sizin önerebileceğiniz marka model varmı?

Benim subwoofer üzerine bir tecrübem yok.Nasıl bir zevkiniz var onuda bilemiyorum.Bence anfiyi hoparlöre göre yapmak daha mantıklı.Derin basslar için hareket boyu kısa hoparlör seçilmeli ve çap ise mümkün olduğunca büyük seçilmelidir.
Nerede kullanıcaksınız ?

evde . hobi amaçlı kullnamak istiyorum. önceden oval 2tane üzerinde 400 watt yazan hoparlör almıştım. ikisini parelel bağladım.

Elinizde 2 tane hoparlör var 2 tanede anfi var neden paralel bağlama ihtiyacı duyuyorsunuz ki ?

Hayır birini şimdii yaptım . önceden bir tane yapmıştım ve parelel bağladım. şimdi bir tane daha yaptım.

Ekli dosyayı görüntüle Tda7294 stereo.rar
arkadaşlar bu devrenin bir tanesini yaptım çallışmadı.(rar içindekini) fakat Tda7294.jpg bu devreyi yaptım aynı malzemeler ile çalıştı. bunun ne farkı var ? yardımcı olur musunuz?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri