subwoofere Led bağLama

darrk74

Üye
arkadaşLar yardım edin subwoofere Led bağLadım fakat yüksek ses verdiğimde yanıyor düşük ses verdiğimde yanması için ne yapmalıyım . vu metre önermeyin o var eLimde ben direk subwoofere bağlamak istiyorum

şöyle bi devre işini görür. ses yüksekliğine göre potla ışığın şiddetini ayarlayabilirsin eğer yinede zayıf gelirse potun değerini yükselt birde beyz toprak arasına 10k beyz opamp çıkış arasına 1 k direnç koy. devreyi simetrik 12 15 voltla besle.. kolay gelsin

d3c9s.png

çok arayan oluyo böyle devreleri. bir tane daha çizdim bunda simetrik beslemeye gerek yok 12 volt yeterli :) kolay gelsin

d3dkt.png

R1 direncini ufaltabilirsiniz çünkü yanmayabilir ledler.. 1k ya kadar inin deneyin

12 volt Led bağlamak istiyorum ordaki ledler tahminim 3 volt ile yanıyo 12 volt için ne yapmalıyım

12 volt led bağlayabilirsin sanırım şerid led bağlayacaksın devredeki ledlerin yerine şerid led bağlayarak çalıştırabilirsin .. eğer ultra parlak led bağlayacaksan 3 tane ledi seri 1 tanede seri 330ohm direnç bağlayıp çalıştırabilirsin ledler normal led ise 390 ohm bağlaman daha sağlıklı olacaktır besleme için 12 volt kullanman yeterli

ares PBC çiziminide yaptım can sıkıntısına :) buyrun

d3u5j.png

d3u6u.png

d3u7l.png

d3u80.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
özür diliyorum arkadaşlar yanlışlık yapmışım gnd + olacak + gnd olacak

doğrusu

d3v9j.png

12 volt bağlamak için devre üzerinde bir değişiklik yapmam gerekmiyo mu dirençlerde falan

bide akLıma takılan bişey daha var bu derve nasıl çalışıyo neden 3 tane led bağlama yeri var ledler aynı andamı yanıyo yoksa sırayLamı bi açıkLarmısınız rica etsem

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri