ses sistemindeki soru

yavuzz

Üye
arkadaşlar uzun süreden beri kullandığım 5+1 ses sisteminde bir sorun meydana geldi öyle çok pahalı bir şey değildi fakar durduk yere gitti sorun şu ki 220 volt normal voltaj verildiğinde fişe takılıken bas hoperlorunden kulak tırmalayıcı bir ses geliyor trafo çıkışları üzerinde yazanlar 26v 0,6A birde 10v 0,4A fiş takılıyken ölçüm yapıyorum yaklaşık 36v birinden 12 volt diğerinden alıyorum fakat ölçüm hatası olabilir pek kaliteli bir ölçüm aleti olmadığından güvenmiyorum bunun yanında kondansatörlerin birini ölçtüm 35v 2200uF olması gereken kondansator yaklaşık 61v alıyorum bunun yanında bas hoperlörü saglam başka bir çıkışa taktım harici bağlantıyla çalıştı sizce sorun ne olabilir?yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim

çıkışın yandığını yada hangi eleman olduğunu nasıl anlayabilirim?

anfinin çıkışlarına bak zanndersem 4 veya 8 tanedir tek bir soğutucuya bağlıdır bunlar tek tek bak hepsine zaten bozuk olan kısa devre gösterir

tda 2030 entegreli bozuk amfiden bahsetmiştim giriş kapasitörünü değiştirdim çalışmadı sonra aklıma geldi sigortasına baktım gitmiş sigortayı değiştirdim(seri kablo bağladım deneme amaçlı) çalıştı fakat bas hoperlörü çok kötü ses veriyor hatanın amfidenmi hoperlörden mi olduğunu nasıl anlayabilirim?

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri