power suply

djmuco

Üye
slm arkadslar oncelıkle sıtede yenıyım konuyu doru yerdemı acdım bılmıyorum.yaptımız bazı anfılerde pc power ın 12 v kullanmamızın yeterlı olacagı solenıyor faka t ben 200w lık powerden tda 1554 anfıyı calıstırdım ama normal sarım 12 v 50w trafonun verdıgı gucu veremıyor yuk esnasında pc power cıkısı 7 v kadar duserken normal sarım trafo 9 dusuyor benmı yanlıs kullanıyorum ogrenmek ıstedım saygılar

arkadaşım o dediğin voltajın 9 voltadüşmesi;
kondansatör trafodan gelen AC gerilimin tepe değeri ile şarj olduğu için yüksek gösteriyor 12 volt gösteriyor.normalde çıkış voltajı 7 veya 9 voltluk iş yapıyor kondansatörler tepe değerleriyle şarj oldukları için sen 12 volt falan görüyorsun yüke binincede iniyorlar normal değerlerine bendede 1554 var psu ile besliom 10 volta iniyor bass vuruken falan

300W ATX kasada bir PSU'nun 12V devresindeki Max.Akımı 15A yazıyor.
Normal şartlar altında yeterli olması gerekir.Ama ani Bas sesler PSU'nun kısa devre korumasını devreye sokabilir.

tesekkurler verdıgını bılgı ıcın

abiler ben bu forumda yeniyim banada bi yardımcı olursanız çok sevinirim
bende bitane jameson amp-5800 4 kannallı 1500watt anfim var yanlız ben bu tesisatı evde kurmak istiyorum bunun için trafo gerekliymiş yanlız trafonunda maliyeti çok yüksek bende 300watt power suply var çalısıor bunu nasıl bağlayabilirm yardımcı olursanız sevinirim
msn adresim ********@hotmail.com bu adresdende daha kolay ulaşibilirsin tesekkurler

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardeşim ps leyin 12 voltunu kullanırken 5 volt çıkışına 12 volt oto stop ampuli tak böylece akım çekildigini algılayan 494 yada muadili hem volt hemde amper dengesini ayarlar baas vuruşlarında volt amper düşmez iyi çalışmalar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri