SEVİYE PROBLEMİ

karahusnu

Üye
Arkadaşlar 15 tane tankın olduğu bir tank alanımız var. Bu tankların hepsinde endress hauser marka flex seviye ölçer cihaz var.Bunların hepsi birbirinden geçişli profibus kablo ile plc ye bağlı ve bilgisayardan görünüyor.Ancak düzenli olarak seviyeler tamamen gidip geliyor. Yani tankın seviyesi bir anda sıfır oluyor ve hemen düzelip kendi seviyesine geliyor. Bütün seviyeleri tek tek kontrol ettim hiç birinden problem görünmüyor.Fikri olan yardımcı olursa sevinirim... Bu arada en son tank ta sonlandırma direnci de mevcut...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
haberleşmede iyi yapıda bir toprak yok ise ve mesafe uzak ise problem olur kolay gelsin

yaklaşık 3 yıldır sorunsuz çalışıyor du herhangi bir problem yok.1 haftalık sorun bu. Topraklama ve mesafe ile ilgili bir problemimiz yok....

bana kalırsa problem tamamen harmonikten kaynaklanıyor.son zamanlada tankları kontrol eden kumanda panosuna yakın bir yerlere sürücü taktıysanız sistem etkilenebilir.daha önce buna benzer bir olayı yaşadığım için söylüyorum sürücü girişine EMC filtre takarak sorunu halletmiştik.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri