En İyi Laptop Markaları...

YSMT

Üye
Arkadaşlar selam en optimum özellikleri sağlayan ve çok el yakmayan laptop markaları neler?
Tavsiyelerinizi bekliyorum..
Dell için çok olumlu yorumlar okuyorum...
Ancak sizlerinde görüşünü bekliyorum..
maksimum bütçe 1,5 bin ytl dikkatinize:)...

Selam Toshiba ve HP en iyilerdendir.Diğer firmalarda kötü değil tabi Dell de güzel diyorlar kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz.Ben hp pavillion 6189eu kullanıyorum biraz pahalı ama çok kaliteli bi laptop tasarım ve işlevsellik olarak gayet iyi performansı var 2 senedir rahat rahat kullandım memnumum.servisleride çok iyi çalışıyor.Benzer ürünlerde fiyatlar düştü
HP modellerinden uygun fiyatlı olanlarıda var şimdiler de zaten 1500 ytl ye çok iyi bir laptop alabilmen mümkün her markada çoğu özelliği standart oluyor ne amaçla aldığına bağlı birazda oyun veya tasarım için iyi bişey lazım yani kesene göre bişeyler bulunur bimeks veya vatanbilgisayar gibi firmalar kampanya yapıyorlar onlara bakmanda fayda var
kolay gelsin...

Teşekkürler Sn. Lucky..
Aslında çok fazla oyun oynamam ama 3Dmax çalıştırıcam üzerinde.. açıkçası çok anlamıyorum bilgisayardan.. mesela herkes paylaşımsız ekran kartının iyi olduğunu söylüyor bunun paylaşımlısı napıyor paylaşımsızı napıyor.. laptop alırken nelere dikkat etmek lazım mesela... mutlaka herkesin laptopı aldıktan sonra keşke şuna almadan önce dikkat etseydim dediği şeyler vardır.. bunlarıda burada yazablirsiniz..

ekran kartın paylaşımlı ise ram den yer yani ekran kartını paylaşımlı alıosan yüksek ram olması lazım.. ama benim tavsiyem paylaşımsız ekran kartı..
eskiden olsa hp önerirdim bilgisayar ama ben aldım performansından hiç memnun değilim çift çekirdek 2 ghz sony vaio bnm 2.4 işlemcili bilgisyarımdan daha hızlı çalışıyor.. ben kesinlikle vaio öneriyorum.. hp nin içinde çok fazla kullanılmayan programlar var çok yavaşlatıyo bilgisayarı format attım hiçbirini tekrar kurmadım ama kendi tanıdığı bazı programlar yine çıkıo.. bide pek anlamam diosun bilgisayardan hiç uğraşma bence hp alarak..toshibada kullanmadım bilmiorm.. dell kullandım kullandığım zaman baya memnun kalmıştım.. ama bence en iyi sony vaio..

Ama sony gereksiz pahalı değilmi? yani laptop istediği kadar kaliteli olsun 2 yılda tamamlıyo ömrünü...
O yüzden çok para vermek istemiyorum.. dell amerikan markası olduğu için açıkçası biraz güvenilir geldi bana..?!

hp pavillon ! Allah korusun.2 defa tamire gitti,hala posteki sayıyorum.Norton antivirüs programı kasıyor.
Kaspersky yükleyince sorun kalktı gibi.Servis kalitesi düşük.

lucky arkadaşımında dediği gibi toshiba ve hp bu işin kralı

En iyi marka bu demek için bilği birikim şart buda bende yok:))) ama toshiba ve asus kullandım işimi
görüyor.

Sn. YSMT bence en doğru olan 3D max programını laptop üzerinde kullanan birisini bulman lazım çünkü o programı kullanıp yanlışını doğrusunu o insan tecrübe edinmiştir.3Dmax programı için iyi bir grafik kartı gerekicektir,ben solid works autocad kullanıyorum pek bi sorunumuz olmadı ama 3d max kullanmadığım için yardımcı olamıyorum.aslında masa üstü pc ile laptopa vericeğin parayla daha yüksek özellikli bir masa üstü pc kurabilirsin ne biliyim geniş ekran lcd alabilirsin ayrıca laptopta parçaların bozulması daha kolay olduğundan sıkıntı yaşayabilirsin tabi bunlar yaşayınca karşına çıkar ama devamlı yanında taşıman gerekiyorsa laptop şart oluyor umarım en iyisini seçersin dediğim gibi 3d max kullanan arkadaşlar varsa sana daha iyi yardımcı olacaktır.Saygılar kolay gelsin...

Arkadaşlar bi ürün almadan önce muhakkak şikayetvar ı ziyaret edin. Genel olarak alacağınız ürün ve markanın size ne gibi sorunlar çıkaracağını görebilirsiniz. Tabii ordaki şikayet oranları çok gerçekçi sayılmaz çünkü çok satılan ürünün şikayet sayısı fazla olması normaldir. Ama genede bi fikir oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri