dvr kart problemi (onbord ekran kartı)

miharbi55

Üye
Intel® Pentium® 4 İşlemci 511
(2,8 GHz, 1MB Cache)
512 MB DDR400
80 GB 7200 SATA
52X32 CDRW
256MB ATI X200 PCI-E Ekran Kartı
SD/MS/MMC/CF Kart Okuyucu
5.1 kanal AC97 Audio
2.0 Kanal External 2W
10/100 LAN O/B
Özel Dizayn Pearl Kasa , 300W
Kablolu Ergonomik Klavye Mouse
MS XP Home TR
bu özelikklere sahip bi bilgisyarım var ekran kartı o/b olduğu için dvr kart kullanamıyorum bu donanımlara uyabilecek çok küçük çapta 32 mb 128 mb ekran kartı bilen varmı

dvr kartı ile onboard ekran kartı arasında ne ilşki varki soruyu biraz daha açabilirsen yardımcı olmaya çalışırım

dvr kartlar onbord ekran kartlarıyla beraber çalışmıyor bellek yetersizliği veya çakışma sorunu veriyor bu nedenle harici bi ekran kartı almam lazım ama blg. özelikklerine uygun bi ekran kartı bulmakta sıkıntı çekiyorum hem fiyatları çok farklı hemde alınca elimde patlamasını istemiyorum...

İşlemciler:
Bilenen ve işlemci diyince akla gelen iki çeşit işlemci vardır INTEL ve AMD iki firma arasındaki rekabet 1980’li yıllara dayanmaktadır.Dvr Teknolojileri bu sistemleri göz önünde alarak geliştirilmiştir fakat AMD işlemciler bildiğimiz gibi geçtiğimiz dönemlerde yeniden geliştirildi bilgisayar oyunlarına daha ağırlık verdiği gözlenen yeni AMD İşlemciler, INTEL işlemcilere göre ve eski kendi yapısına göre büyük değişikler yaşamıştır.Dvr kartlar bu yeni AMD işlemcilerde düzgün çalışamamaktadır.

Ekran Kartları:
Dvr kartlar 3d ayarları uyumlu olan çoğu ekran kartında çalışmaktadır.Fakat ATI ekran kartlarında daha performanslı çalıştığı gözlemiştiriz.Tavsiye edebileceğimiz ekran kartı ATI X550’dir.

Anakartlar:
Anakartlarda marka ve model tercihi size bağlıdır fakat chipset olarak INTEL tavsiye etmekteyiz bunun nedeni bilgisayar performansının diğer chipsetlere nazaran daha verimli olamasıdır.Dvr Kartlar Via ve Sis gibi diğer chipsetlerdede çalışmaktadır fakat belli bir süre sonra anakart yada chipsetler zarar görmektedir.Dvr Kartın takılı olduğu bir sistemde bilgisayar performansı(Ctrl+Alt+Delete yaparak ordaki performars sekmesinden görebilirsiniz normal değer %40-60 arasıdır) %80’lerde ise bilgisayar sisteminiz yakın bir süre sonra zarar görecektir.

Ramler:
Dvr kartlar sanal belleği yüksek bir şekilde kullandığından ram kalitesinin yüksek olması gerekmektedir.Tercihimiz Kingston’dur.

senin asıl problemin kendi DWR kartını tanımaman.Çok DWR kart kurdum onboard ekran kartı problemi yaşamadım arkadaşa katılıyorum genel olarak ati kartlar daha performanslı çalışır. DWR görmemesinin asıl problemini söylerim ama dwk takınca pc den aldığın tepkiyi anlatırsan yardımcı olurum

güzel kardeşim iyi söylemişsinde dwr kartı çok iyi tanıyorum (jmk 25 freams ) üreticisiyle konuştum ve onborda çalışmayacağını söyledi dediği gibi de dwr kartı kurduğumda bellek yetersizliğinden bahsediyor bu nedenle çalışmadı sadece benim istediğim ucuz yollu bilgisayar özelliklerime uygun ekran kartı tavsiyeniz varsa sevinirim...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri