Bu devrenin jogsuz hali lazım

kerimcan26

Üye
Sorum şu,
1) Start butonuna basıldığında 1. motor çalışacak.
2) Sınır anahtarına çarptığında ya da stop butonuna basıldığında 1. motor durup 2. motor çalışacak.
3) 2. motor çalıştıktan 3 dk sonra duracak.

Ben stop butonu yerine jog kullandım ama bana stop butonuyla çalışan lazım. Ne kadar düşünsem de yapamadım bir türlü, aradım yine bulamadım. En son çare sorayım dedim. Tasarlayıp bana yollarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Okula gittiğim için sabahları fazla açık olamıyorum. Açık olmasam da konuya yazın ben gelince bakarım. Lütfen beni yanlış anlamayın yardım istiyorum, emir verir gibi olmasın. Şimdiden teşekkürler.

Jogsuz çizimden ne bahsettiğinizi tam anlıyamadım.Bende bir çizim yapmaya çalısdım.Prensipde sizinkiyle aynı gözüküyor. Ne istediğinizi tam anlatırmısınız.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    18.5 KB · Görüntüleme: 108
Yardımınız için teşekkürler.

1 start butonu ve 1 stop butonu olacak.

1) Start butonuna basıldığında 1. motor çalışacak.

2) Sınır anahtarına çarptığında ya da stop butonuna basıldığında 1. motor durup 2. motor çalışacak.
3) 2. motor çalıştıktan 3 dk sonra duracak.

Resim küçük olduğundan fazla bir şey anlayamadım k.b. Birde Amerikan normuna göre çizme imkanınız var mı? Ben daha yeni başladım sadece Amerikan normunu biliyorum :/

sayın kerimcan26 istediğin buydu heralde. EKTS de çizilmiş ve denenmiştir.
vqdbn.bmp

Dün uygulamada mustafacamci1977 Beyin devresini denedim, ayrıca nacak_68 Beyin devresinden esinlenerek kendim bir tane çizdim. Farkı nacak_68 Bey 4 kontaktör kullanmış, ben 3'e düşürdüm. 2 devrede çalıştı. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim... :)

Benim nacak_68 Bey den esinlenerek yaptığım devre;

7gfx.jpg

tebrikler kerimcan26
meslek hayatında başarılar

Forum istatistikleri

Konular
128,184
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular