63A otomatik sigortalarda neden kompakt şalter standardı birlikte yazılır?

shadow333

Üye
63 A üzerindeki standartlarda otomatik sigorta standardı olan 60898-1 ile birlikte 60947-2 kompakt şalteride yazıyor. Kompakt şalter standardının hangi maddelerinin karşılanması bekleniyor ?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sn.shadow333,

Açma eşikleri;B tipi için ;EN 60898 e göre 3*I[SUB]n[/SUB]-5*I[SUB]n [/SUB],
IEC 60947-2 ye göre ise 3,2*I[SUB]n[/SUB]-4,8*I[SUB]n

[/SUB] C tipi için;EN 60898 e göre 5*I[SUB]n[/SUB]-10*I[SUB]n [/SUB],
IEC 60947-2 ye göre ise 7*I[SUB]n[/SUB]-10*I[SUB]n

[/SUB] Dtipi için;IEC 60947-2 ye göre 10I[SUB]n[/SUB]-14*In

Kompakt devre kesicileri de IEC 60947-2 ye göre kısa devre testleri yapılır.

iyi çalışmalar
kolay gelsin

Burada önemli olan kısa devre akım kapasiteleridir.

Sigortalar için maksimum kısa devre akımı 10kA iken kompak şalterler de minimum kısa devre akımı 25kA başlar 100kA kadar çıkar.

arkadaş yanlış bilgi vermeyelim sigortalar maksimum 10kA değil. Daha yüksekleri de mevcuttur özel spariş ile geliyor.piyasada bulmak biraz zordur.

Cevaplar için teşekkürler,Fakat;
Sigortalar 10 kA değildir ve kompakt şalterlerde 25 kA den başlamazlar.
B tipi ve C tipi için kompakt şalter standardınta 3,2 4,8 gibi değerler bulunmaz kompakt şalter standardında otomatik sigorta gibi bir manyetik açma tariflendirilmesi yapılmamıştır. B tipi C tipi diye üretici beyanları göz önüne alınır.
Ben otomatik sigorta sıcaklık değerlerini karşılayamadığı için kompakt şalterinde standardının yazıldığını duymuştum ama kesin bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen...

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri