kompresörü korumak

klima54

Üye
degerli arkadaşlar,ben klima teknikeriyim ve soguk hava depolarına servis veriyorum.sorunum gerilim düşümünde ( örnegin 365 volt), kompresörün kapasite kontrol valflerine sinyal göndererek bastıgı gazı azaltmak (dolayısıyla yükü azaltmak) ve gerilimin dahada düşümünde (360 volt)sistemi kapatabilecegim gerilim ve akım kontrollu röle arıyorum .trifaze ve nötrsüz aynı zamanda timer'ı minumum 30 sn gecikmeli olmalı.Teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
oyle bır röle bulamazsan yazılımla olur

her türlü yardıma razıyım.röle-yazılım farketmez.

kardeş siemensin bir rölesi var...voltaj kontrol rölesi.biz ingersolrand kompresör kullanıyoruz..voltaj yükselmesi ve düşmesi yaşanıyo tedaşın akşam tarifesinden dolayı...örnek olarak 425 v-375 v aralığında çalışıyor kompresör...ama histersiz eğrisine göre 20 v töleranslı..yani trafo panosunun üstünde görünen voltajın 20 fazlası..yni 405 i gördüüümüz anda kompresör kapanıyo...adı şu an aklımda deil o rölenn ama markası siemens katalogdan bulabilirsin..saygılar

sayın klima 54 gerilim koruma rölesi ile istediğin voltajda sistemini kontrol altına alabilirsin gaz azaltma işlemine gelince bir adet frekans kontrol ünitesi alırsın bunlarda 4 kademe yapabilirisin her kademede kompesörün devrini kendin belirliyebiliyorsun bu kademeleri gerilim koruma röleleriyle devreye sokup çıkarabilirsin kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri