Röleye lamba bağlama

doruk5527

Üye
arkadaşlar,
ödev olarak proje çiziyorum ve ac 220 volt la çalışan röle bobinine paralel olarak sinyal lambası koyabilir miyim ? sanki koyamam gibi geliyor ama pek pratik bilgim olmadığı için yardımlarınızı bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bağlayabilirsin hiç bir problem olmaz

tabiki bağlanır lambanın bir ucunu rölenin A1 ucuna diğerinide rölenin A2 ucuna bağla

çalışmasında bir sorn olmayacaktır. ancak kontağa bağlamak daha mantıklı geliyor.

hiç problem olmaz rahatlıkla bağlayabilirsin ama bundaki amacın nedir merak ettim doğrusu.. roleye enerji gelip gelmediğinimi kontrol edeceksin.

bobin uçları yerine yapacağın işe göre açık veya kapalı kontağına bağlayabilirsin ama bobin uçlarına da bağlasan herhangi bir sorun çıkmaz

bağla bağla hiç bişey olmaz normal bi durum

ister kontaklara bağla istersende bobin uçlarına bağla sorun olmaz iyi çalışmlar

bağlanabilir hiç bir sorun olmaz. Röleye enerji gelip gelmediğini kontrol etmek için kullanabilirsin. başka amacı olamaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri