Asenkron motorlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
iyi günler.

3 fazlı asenkron motor kesik ve sürekli çalıştırılacaktır. Motor durduğunda yeşil, kesik çalıştığında sarı ve sürekli çalıştığında yeşil sinyal lambası yanacaktır.gerekli şemayı çiziniz.

yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
iyi günler.

3 fazlı asenkron motor kesik ve sürekli çalıştırılacaktır. Motor durduğunda yeşil, kesik çalıştığında sarı ve sürekli çalıştığında yeşil sinyal lambası yanacaktır.gerekli şemayı çiziniz.

yardımcı olursanız sevinirim.

arkadaşlar dikkat ediyorum okul ödevlerini arkadaşlarımız hiç üzerinde çalışmadan forum üzerinden birilerine yaptırmaya çalışıyorlar. acaba bu genç arkadaşlarımız mezun olup iş hayatına atıldıklarında işlerini kime yaptıracaklar. anlayamadıları yerleri anlatalım mesleki olarak yetişmelerine katkıda bulunalım ama hazır çevapları yolayarak bu arkadaşlara bence kötülük yapıyoruz. çünkü hiç bir çaba harcamadan öğrenilen şeyler sabun köpüğü gibi sönüyor.

arkadaşlar dikkat ediyorum okul ödevlerini arkadaşlarımız hiç üzerinde çalışmadan forum üzerinden birilerine yaptırmaya çalışıyorlar. acaba bu genç arkadaşlarımız mezun olup iş hayatına atıldıklarında işlerini kime yaptıracaklar. anlayamadıları yerleri anlatalım mesleki olarak yetişmelerine katkıda bulunalım ama hazır çevapları yolayarak bu arkadaşlara bence kötülük yapıyoruz. çünkü hiç bir çaba harcamadan öğrenilen şeyler sabun köpüğü gibi sönüyor.

Çok haklısın , hocaların defterlerine yazdırdıkları sorunun aynısını , üzerine yorum bile yapmadan buraya yazıp cevap beklemek yanlış...
İşin bir ucundan başlar , fakat bir yerde takılır ve sonuçlandıramaz o zaman okey ... Ama hazırlop bunu yapan öğrencilere hiçbirşey kazandırmaz...

Sevgili öğrenciler ;

Unutmayınız ki iş hayatında atıldığınızda soru sorabileceğiniz fazla kimse olmayacak... Karşınızda koca bir sorun ve Siz ...

Eskiden bu sorular bizede soruluyordu fakat benim internete girip başkalarına sormak sonrada cevaplayıp hocaya vermek gibi bir lüksüm olmadı şimdiki öğrenciler çok şanslı ama bunu kötü kullanıyorlar.Bul yaz hacaya ver ama sonrası fıs

sayın arkadaşlar dediklerinize katılıyorum ve bu soruyu soran arkadaşı bu sebeple bende eleştiriyorum. yani bu işin kolayına gitmek.ödevi kendi yapmış gibi yapıp okula götürmek. burda sanırım bende de bi suç var hemen çizip yolladım fakat ilk başta ödev olduğu aklıma da gelmemişti sonra uyandım ama anlamı da kalmadı. fakat arkadaşlar suçlu hep öğrencilermii onları suçluyoruz kolaycı bizim zamanda şöle böyleydi diyee. burda suçu birazda kendimizde arıyalım. bizde o yaşta okula giderken amacımız neydi neleri düşünebiliyorduk o yaşta geleceğimize bu okul hayatının yön vereceğini ne kadar düşünebiliyorduk. okuldayken tek amacımız bi an önce okulu zayıfsız bi şekilde bitirmekti. sonnrasını zaten düşünmüyorduk genel olarak. aileler veya biz bireyler öğrencilere nasıl yön veriyoruz onları nasıl etkiliyoruz birazda bu önemli. duyduğun laf hepp aynıı bizim zamanımızda öğrencilik şöyleydi böyleydi diye. şimdide böle bunda böle oluşmasının sebebi kimler acaba. yanınızda çalışan bi stajere nasıl yön verebiliyorsunuz, onu karşınıza alıp kaç defa hayatın gerçeklerini anlatıyorsunuz.sadece suçlamakla olmuyor bu işler suçlamak sadece kendi üzerindeki suçu atmaktır. bizler birey olarak nasıl bi katkımız var. evet bu insanların yetişmesinde katkımız olmalı değil mi, yarın gelecekte bu ülke bunlara emanet.bugun siz çalışıyunuz yarın onlar çalışacak bu işyerlerinde. sanmayın her şeyı siz biliyorsunuz yarın da onlar bilecek kimsenin şüphesi olmasın. bence insanlar gençlerden saygı bekliyorsa gençlere de kendisi saygı göstermeli ki abiliğini göstersin niyetım onu bunu suçlamak değil ama hep aynı şey söleniyor. bu gençlik nereye gidiyor diyee. bu gençlik nereye gidiyusaa büyükleri yolluyor onları gittiği yere.

Büyüklerimiz cok dogru söylemis ***İŞ OLMADAN AŞ OLMAZ*** emek harcanılmadan elde edilen bilgi hakkı olmayandan kaybolup gitmeye mahkumdur... İnsanın yediği en hayırlı lokma emeğinin karsılığıdır... R.(s.a.v)

Sorun çözüme kavuştuğu için konu kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
128,185
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri