asenkron motorlar

selam.
3 fazlı bir asenkron motoru 1 fazlı olarak nasıl çalıştırılır? teşekkürler

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
moto klemensinde uv'ye faz ve kondansatörün bir ucu, vx'se nötür, wy'de kondansatörün diğer ucunu bağlarsan motor mone faze çalışır

bende ilgili dokuman var *******@hotmail.com msn ordan konderebilirim

Düzenleyen:elektronikmuh
Buradan gönder herkeze paylaşıma açığız, lokal paylaşım yapmak yasak!!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sevgili kardeşim araya bir fazlı invertör bağlayarak tek faz ile üç elde edip tabi invertörün sürücü devresini kullanarak motorun değerlernie göre ayarlama yaparak çalıstırabilirsin...

üç fazlı asenkron motoru monofaze bağlamak zaman ve güç kaybından başka bi işe yaramaz en iyisi yapılacak işe göre uygun motor kullanmak.

slma arkadaşlar benim bir resim yükleyip resimdeki projemi paylaşmak istiyorum fakat nasıl yükleyebilirim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

üç fazlı motoru 1 fazlı çalıştırmak istersen güç 3 te 1 oranında düşer havalandırma yada su pompası gibi basit işlerde kullanabilirsin

elindeki üç fazlı asenkron motorun u v w uçlarına u ya faz u ile v arasına kondansatör bağla sonra nötürü de w ucuna bağla o zaman monofaze yani bir fazlı olarak çalışır ama motoru üç fazlı çalıştığı yere bir faz olarak çalıtırırsan ozaman motor zarar görebilir yani yanabilir

x y z uçlar sana kalmış ister yıldız bağlarsın ister üçgen

Moderatör tarafında düzenlendi:
mehih26 yazdığın cevap tamamen yanlıştır....
yunusx ve orhann arkadaşım %100 doğru cevap vermiştir...
jandarma arkadaşım da sendeki yazım hatası dışında doğru bağlantıdır...
yazım hatası (uv) değil (UZ) olmalıdır....

cevap %100 doğruluktadır ortalamada 19 senelik tecrübe vardır......

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri