4-20mA Simülatör Yapımı ile İlgili Soru???

R.K

Üye
Kolay gelsin arkadaşlar. Yeri burası mı bilmiyorum ama 4-20 mA cihazları ile ilgili bir sorum olacak. Çalıştığımız fabrikada bu cihazlardan 2 adet var ve bunlar bize yetmiyor. Ben kendi simülatör cihazımı yapmak istiyorum. Yani 4-12-20mA gibi seçici anahtarlar olup bu çıkışları verecek ya da ayarlı bi cihaz yapıcam. Elinde böyle bir devre olan veya nasıl yapılacağına dair fikri olan arkadaşlar varsa söylerlerse sevinirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Cevap biraz gecikmiş olacak ama uzun zamandır foruma giremiyordum.Bunu op-amplar ile rahatlıkla yapabilirsin. Nette current source yada current loop tester şeklinde aratırsan bulabilrisin. Yardımcı olmamı istediğin bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım.

ben bu konuyla yakından alakalıyım.0..20mA veya 4...20mA farketmez nerede kullanacaksınız detaylı bilgi verirmisiniz

phoenıx contact ile temas ederseniz onlar size yardımcı olurlar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri