3 fazlı motoru switch ile durdurup başlangıca getirme

herkese merhabalar.
aradığım devre şu;start butonuna basınca motor dönmeye başlıyacak, motor limit switchine değdiğinde başlangıç noktasına geri gelip duracak.
1 start butonu kullanılacak.motor 3 fazlı olacak.kontaktör kullanılacak.yardım edin bu konularda acemiyim işin içinden çıkamadım.şimdiden herkese teşşekkür ederim...

Konu başlığında; acil, yardım, acele vb. ifadeler kullanmayınız.

Düzenleme: Roboelektronik

Forum Kurallarını Okuyunuz.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Start butonuna basıldığında motor çalışıp sınır anahtarına çarpınca  devir yönü değişerek başlangıç noktasına gelip sınır anahtarına çarpıp duracak
devir yönü değişme sırasında bir süre beklemesi lazım çünkü aniden devir yönü değişirse çektiği akımda artış olur
siz be devreyi ne amaçla kullanacaksınız ve motorunuzun gücü ne pardon galiba öğrenciyiz

Üç fazlı motorun elektriksel kilitlemeli devir yönü değiştirme devresini biliyormusun?
Start butonuna basınca motor ileri yönde çalışacak ve hareket edecek sınır anahtarına geldiği zaman ileri yönde çalışmayı bitirip geri yonde çalışacak ve başlangıca gelip duracak

eğer hassa bir yerde kullanılacaksa,milimetrelerin önemi varsa,belki balatalı frenle olur ama,en sağlamı,encoder,sürücü ve plc üçlüsünün kullanılması

sy soycul incelemek için indirdigim dosya esc uzantılı bu yüzden açamadım
herkezin faydalanması için özel bir programa gerek duymayan bir dosya örnegi gönderirseniz daha iyi olur sanırım
teşekkürler

Arkadaşlar ben sorunun cevabını çizdim ve resmini cep telefonumla çektim ancak buraya yükleyemedim, tarif edermisiniz.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri