sinamics g110 yardım

danza_22

Üye
Merhabalar siemens G110 uss 1,5 kw bir sürücüm var , digital inputtan on-off çalıştırmak istiyorum fakat parametrelerle ilgili bişeyi atlıyorum sanırım bir türlü çalıştıramadım yardımcı olursanız sevinirim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Merhabalar siemens G110 uss 1,5 kw bir sürücüm var , digital inputtan on-off çalıştırmak istiyorum fakat parametrelerle ilgili bişeyi atlıyorum sanırım bir türlü çalıştıramadım yardımcı olursanız sevinirim
P0700 parametresini 2 ye alındığında kontrol terminal klemenslerinden olur.Ayrıca P0701,P0702 ve P0703 parametrelerini çalışma durumunuza göre atayınız.
http://www.santral.com.tr/Santral.Net/pdf_B/Siemens/Kataloglar/HizKontrol/hizli_devreye_alma.pdf
http://www.teknikaotomasyon.com/download/11.pdf

o şekilde çalıştıramıyorum
p0700 2
p701 1
p1000 1
p1040 200
p1082 200
ayarladım motor duraksıyor 21 hz civarı kalıyor motor aşırı ısınıyor a0501 hatası veriyor bazen de duraksayarak frekans yükseliyor
200 hz lik 0,75 kw motor bağlıyorum
farklı bir motor denedim yine aynı problemi yaşadım motor sağlam yani
daha sonra farklı bir sürücüde aynı parametreleri girdim onda da aynı problemlerle karşılaştım
neden olabilir
yardımcı olurmusunuz ?

Katalogda A0501 hatasıyla ilgili olarak neden ve çözümleri;

A0501 Akım Sınırı
Sebep
Motor gücü (P0307) inverter gücüne (r0206) uygun değil
Motor kablosunda kısa devre
Topraklama hatası
Teşhis & Çözüm
Aşağıdakileri kontrol edin:
Motor gücü (P0307) inverter gücüne (r0206) uygun olmalıdır.
Kablo uzunluğu sınırları aşılmamalıdır.
Motor kablosu ve motorda kısa devre veya topraklama hatası olmamalıdır.
Motor parametreleri kullanılan motora uygun olmalıdır.
Motorun rahatça çalışması engelleyecek herhangi bir şey yapılmamalı ya da motor aşırı yüklenmemelidir.
Kalkış rampa süresini artırın
Güçlendirme seviyesini azaltın

iyi çalışmalar

kolay gelsin parametre değeri 1082 ye girdiğin degeri p2000 e gir bi de öyle dene

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri